×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
20. decembris, 2013
Drukāt

Strīķe: KNAB priekšnieks ir sīks korupcijā iesaistīto personu izpildītājs (24)

Foto - LETAFoto - LETA

No amata atbrīvotajai Korupcijas novēršanas un apkarošanas (KNAB) priekšnieka vietniecei Jutai Strīķei nav ne mazāko šaubu, ka patiesais šāda lēmuma iemesls ir visu korupcijā iesaistīto personu vēlēšanās atbrīvoties no viņas uz visiem laikiem.

“Man nav ne mazāko šaubu, ka manas atlaišanas patiesais cēlonis ir korupcijā iesaistīto personu vienota vēlme atbrīvoties no manis. Šo aprindu rokās [KNAB priekšnieks Jaroslavs] Streļčenoks ir tikai sīks izpildītājs un nekas vairāk. Es esmu viens no viņu [korupcijā iesaistīto personu] apdraudējuma avotiem,” aģentūrai LETA sacīja Strīķe.
Viņa šādu lēmumu jau paredzēja iepriekš, turklāt pats Streļčenoks jau to publiski bija deklarējis.

Strīķe arī solīja meklēt visas juridiskās iespējas, kā lēmumu apstrīdēt.

Jau desmit gadus, kopš viņa strādā, KNAB Strīķe pieredzējusi vēlēšanos atbrīvoties no viņas. “Katru gadu bija mēģinājumi mani atlaist no amata,” viņa piebilda.

Atlaistā amatpersona uzskata, ka visus desmit gadus viņa korupciju apkarojusi uz savu spēju robežas un viņai nav ko nožēlot un no kā kaunēties, tāpēc varot lepoties ar padarīto.

“Protams, ka ir žēl nepaveikto darbu un žēl kolēģu, kuri nonāks tiešā saskarsmē ar Streļčenoku,” uzvēra Strīķe.

Vaicāta, vai atbrīvošana neietekmēs skaļo krimināllietu izmeklēšanu, Strīķe atbildēja, ka jebkurā gadījumā daudzas lietas bija paspēts izdarīt un ieplānot. Līdz ar viņas aiziešanu KNAB būs apgrūtināti sakari ar ārvalstu tiesībsargājošām iestādēm, jo savas karjeras laikā Strīķe bija ārvalstu kolēģu lokā un ar tiem nodibinājusi vairākus izmeklēšanai svarīgus kanālus.

Strīķe, protams, apzinājusies, ka cīņa ar korupciju ir tā cīņa, kur var nesagaidīt rakstveida pateicību no valsts, bet šādam iznākumam Latvijā nevajadzētu notikt. “Streļčenoka atrašanās amatā apliecina politiskās gribas trūkumu valstī apkarot korupciju,” uzsvēra Strīķe.

Kā ziņots, KNAB priekšnieks Streļčenoks šodien nolēmis atbrīvot no amata savu vietnieci Strīķi, aģentūrai LETA apstiprināja Strīķe.

Streļčenoks pret Strīķi šogad ierosināja divas disciplinārlietas. Viena tika izbeigta, jo iestājās noilgums, savukārt otrā disciplinārlietā Streļčenoks šonedēļ Strīķei kā sodu nolēma piemērot rājienu.

KNAB jau ilgāku laiku pastāv nesaskaņas starp Streļčenoku un vairākiem viņa padotajiem. Streļčenoku Satversmes aizsardzības biroja direktora Jāņa Maizīša vadītā komisija nesen novērtēja ar C līmeni, kas nozīmē, ka viņš var turpināt vadīt iestādi un viņa darbs novērtēts labi.

Savukārt Streļčenoks novembra beigās atkārtoti sāka Strīķes darba un tā rezultātu novērtēšanu. Streļčenoks vienpersoniski savas vietnieces pagājušā gada darbu bija novērtējis ar D līmeni, kas nozīmē, ka darba izpilde tikai atsevišķās jomās sasniedz prasības attiecīgajā nozarē un darba izpildē nepieciešami uzlabojumi. Strīķe novērtējumā paustos pārmetumus noliedza un vadības rīcībā saskatīja bosinga un mobinga pazīmes.

Kā aģentūru LETA informēja KNAB pārstāve Māra Priedīte, pamatojoties uz 24.maija rīkojumu, Streļčenoks veica atkārtotu Strīķes darbības un tās rezultātu novērtēšanu, vērtējot darba uzdevumu izpildi laika periodā no 2013.gada 24.maija līdz 2013.gada 24.novembrim.

“Ar minēto rīkojumu J.Strīķei bija uzdots izpildīt darba novērtējuma par 2012.gadu veidlapā J.Streļčenoka norādītos neizpildītos uzdevumus, kā arī uzlabot uzdevumu izpildi un kvalitatīvai amata pienākumu veikšanai nepieciešamās prasmes,” teikts KNAB paziņojumā presei.

“KNAB priekšnieks 2013.gada 20.decembrī, pamatojoties uz J.Strīķes darbības un tās rezultātu atkārtotu novērtēšanu (saņemot atkārtoti novērtējumu D) un ņemot vērā to, ka J.Strīķe nenovērsa iepriekšējā novērtēšanā norādītās nepilnības savā darbībā, par ilglaicīgiem un sistemātiskiem pārkāpumiem, tostarp nepildot KNAB priekšnieka rīkojumus (uzdevumus), tādējādi zaudējot darba devēja uzticību, pieņēma lēmumu J.Strīķi par neatbilstību ieņemamam amatam atbrīvot no amata,” informē Priedīte.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Strīķe darbu KNAB sāka 2003.gada septembrī pēc tam, kad Saeima bija noraidījusi viņas kandidatūru iecelšanai KNAB priekšnieka amatā. Ar toreizējā Ministru prezidenta Einara Repšes rīkojumu viņa tika apstiprināta par biroja priekšnieka vietnieci korupcijas novēršanas jautājumos, kā arī biroja priekšnieka pienākumu izpildītāju.
2004.gada februārī Strīķi iecēla par priekšnieka vietnieci korupcijas apkarošanas jautājumos. Tā paša gada maijā viņa pieteicās konkursā KNAB vadītāja amatam, tomēr netika apstiprināta. KNAB priekšnieka amatā tika iecelts Aleksejs Loskutovs, bet Strīķe turpināja darbu KNAB priekšnieka vietnieces amatā.
Šo amatu viņa saglabāja arī 2008.gadā, kad Loskutovs tika atlaists no amata, bet viņa vietā kā piemērotāko kandidātu šim amatam konkursā izvēlējās Normundu Vilnīti. Konkursā uz amatu piedalījās arī Strīķe, taču netika izvirzīta.

2011.gada jūnijā pēc KNAB priekšnieka Normunda Vilnīša atbrīvošanas no amata Strīķi iecēla par KNAB priekšnieka pienākumu izpildītāju, līdz konkursā par piemērotāko tika izraudzīts Streļčenoks. 2011.gadā Strīķe konkursā uz vakanto amatu nepiedalījās.

Strīķe dzimusi 1970.gadā Maskavā, no 1988.gada līdz 1993.gadam Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē ieguvusi bakalaura grādu.

Pirms darba KNAB no 1993.gada līdz 1994.gadam Strīķe bija juriste Kopenhāgenas pašvaldības transporta uzņēmumā, kā arī bijusi izmeklētāja Iekšlietu ministrijas izmeklēšanas departamentā. No 1995.gada līdz 2003.gadam viņa strādāja darbs Drošības policijā, 2000.gadā ieņemot Drošības policijas aktīvo izstrāžu nodaļas priekšniece amatu, nodarbojoties ar korupcijas apkarošanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. Izlasot komentārus kļūst skaidrs kurš jāatlaiža,un tas ir Streļčenoks!

 2. MaXXXimāls tiesiskums Atbildēt

  Atceramies ka Striķa īstais vārds ir Annna Pataapova un viņa ir Vienotības PR rupors nevis korupcijas apkarotāja.

 3. Vajadzētu vienreiz izmēzt tos korupcijas Augeja staļļus. Juta Strīķe premjera amatā to varētu izdarīt. Tā ir sieviete ar dzelzs raksturu un nav ietekmējama.

 4. Būtu liels neprāts valstij neizmantot Strīķes lielo darba pieredzi korupcijas apkarošanā un pakļauties uz kāda viduvēja priekšnieķeļa iegribām un ambīcijām atbrīvoties no pieredzējuša darbinieka, kurš nav viņam iesniedzis kādu papīru, bet sabiedrībai nes vienīgi labumu. Tad ir jāliek svaru kausos Strīķes devums un Streļčenoka devums korupcijas apkarošanā un vājākajam ir jāaiziet. Cerams, ka valsts vadībai būs tik daudz veselā saprāta.

 5. Strīķi par premjeru!

 6. Finita la commedia…he he! Potāpovai viņas loma apnika; vajadzīgs labāks scenārijs.

 7. Uz purna rakstits,ka viss nav majas.
  Strelchenok Velu jums VEIKSMI !

 8. Konkrēts apvainojums !! Tagad jāsniedz fakti , vai …uz cietumu par nepamatotu cilvēka, Valsts ierēdņa apvainošanu . Savādāk rodas iepaids , ka Valsts pārvaldē strādā tikai bandīti ….

 9. oranžā bietē atkal būsim ar visu televizoru meistaru, par ZZS nevar balsot

 10. Re, nebija ilgi jāgaida un Strīķei izrādījās taisnība! Streļčenoks jau saņēmis uzslavas no Lemberga!
  Nu ko tagad, vaukšķi?

 11. Nedomāju, ka kādam būtu jāņem par pilnu veca intrigante, kura savu rūdījumu guvusi Maskavas komunalkās.

 12. Šķēle,Lembergs un Šlesers nu var priecāties un dzert šampānieti, jo viņu neatlaidīgie pūliņi ir
  devuši rezultātu – ieliktenis Štreļčenoks savu darbiņu ir padarījis! Motīvi jau nav svarīgi, galvenais ir rezultāts. Beidzot KNABā ir ievesta “kārtība”! Padotie klausīs priekšnieku, bet priekšnieks varēs savlaicīgi uzzināt, kuru oligarhu korupcijas bloka izmeklētāji gatavojas ņemt “pie dziesmas”. Viss pie mums būs kā
  kārtīgā demokrātiskā valstī un atklātībai jābūt visur. Citādi, ej nu sazini, arī pašu Streļčenoku vēl var paņemt ciet.

 13. 20.decembris deva izsmeļošu atbildi uz jautājumu, KĀPĒC KOMISIJA AR MAIZĪTI priekšgalā ATSTĀJA amatā vājo Streļčenoku? Atbilde ir – Jutas Strīķes atlaišana… KĀ trjnieka karalis Streļčenoks(VIŅA DARBA VĒRTĒJUMS PĒC KOMISIJAS ATZINUMA IR TIKAI “C” LĪMENIS?!) VIENPERSONISKLI STRĪĶES DARBU VAR VĒRTĒT AR “D”kategoriju?! Labi bija izplānota arī atlaišanas diena un BRĪDIS KNAB, kad darbinieki ar ģimenēm pulcējās uz Ziemassvētku atzīmēšanu?! To var paveikt TIKAI ĻOTI ĻAUNS UN ATRIEBĪGS CILVĒKS bez KAUNA, GODA un TOLERANCES… TĀDS pats gājiens, ko paveica Grende ar Žagara ailaišanu – SLIMA PIECĒLAS NO GULTAS UN ATNESĀS UZ OPERU, LAI VEIKTU ŠO NEKAUNĪGO nodomu…Domāju, ka cilvēki ar TĀDU MORĀLI UN ĻAUNUMU SEVĪ NEVAR BŪT NEVIENAS IESTĀDES VADĪTĀJI!?? Korumpanti tiešām var līksmot uz nebēdu… Streļčenokam GALVENAIS IR SAVA ĻAUNUMA PIEPILDĪŠANA, bet par KNAB PRESTIŽU viņam NOSPĻAUTIES..!? Ko viņš turtelevīzijā MULDĒJA par kaut kādu grūtumu vai vēl ko šāda lēmuma pieņemšanā, TAS MUĻĶU APMĀNAM… Viņa sejas izteiksmē pat brīžiem pavīdēja LABSAJŪTA KĀ PĒC KAUT KĀ NOZĪMĪGA PAVEIKŠANAS!!! VIŅŠ PATS IR JĀATBRĪVO NO DARBA KAUT VAI TIK NEGODĪGAS RĪCĪBAS DĒĻ VIEN, KĀ TO IZDARĪJA AR GRENDI!!! NU zirgam jāzviedz – ATRADIS PIEMĒROTU LAIKU – SVĒTKU BRĪŽA IZMAITĀŠANU… TUR VIŅAM SMADZENES STRĀDĀ PERFEKTI, BET SAPRAST VAJADZĪGO NEKĀDI NEVAR… TĀDI kĀ VIŅŠ NETIKA ATLAISTI VIENĪGI PADOMJU LAIKOS, JO VIŅI BAUDĪJA PRIEKŠNIECĪBAS IEREDZĒTĪBU…Varai ar zinošu vadītāju grūti tikt galā, ja vara neorientājas attiecigajā situācijā… Juta STRĪKE IR ZINOŠS CILVĒKS AR LABU IZGLITĪBU UN VIŅAI DARBS BŪS!?? TE STREĻČENOKS VAR NEPRIECĀTIES!!! Strīķes kundzei labu veselību, priecigus Ziemassvētkus un LAIMĪGU JAUNO -2014.gadu par spīti Streļčenoka ļaununajai dabai un viņas nelabvēļiem (citādi to NEVAR apzīmēt ?)

  • Klausies Tu slimais klauns !
   Kas tu tads esi,ka raksti shadas mulkjibas.
   Varbuut Tev izsist visus priekshejos zobus,lai Tu varetu staigat,un minetet ?

  • Sho Te murgu uzrakstija kaut kads Jutas Strikjes milakais,un tas varetu buut Raitis Kononovs no Ladgales.
   Ka man nak neviltots smaids uz lupam !
   Tagat tas parejas KNAB zurkas skries ka sadegushas,un gribees pestit JUTUCI,bet nekas nesanak.
   Velu veiksmi Strelchenokam !

 14. Juta es jums darbu samekleshu Zirgs no Karsavas !
  Varesim kopa uz robezu stavet,un regulet satiksmi.

 15. Lasit visiem Ladgalieshiem Atbildēt

  Milie Ladgalieshi varu juus apsveikt Karsavas Zirgam ir nonjemts jumts !
  Vinsh vairak nevares staigat uz Knabu un STUCHIT,ka vinsh to darija.
  Ladgalieshi es juus APSVEICU Zirga jumtam nokrita sifers.

 16. Traki, ja viens cilveks, juta ,iedomajas, ka vieniga Latvija cinaS AR KORUPCIJU.nEVELK TA KA UZ PARANOJU.

 17. Jātieši tieši tā! Streļčenoks ir korumpantu ieliktenis, kuriem godprātīgā J.Strīķe bija kā vilkam kauls rīklē’.
  Tāpēc jau toreiz nožēlojamā Saeima,ko veidoja politekonomiskie grupējumi-pašļabuma meklētāji Jutu neievēlēja par KNAB vadītāju,jo baidījās,ka tiks atmaskoti. Viņu pakalpiņi arī tagad priecājas un zākājas par cienījamo augsta līmeņa profesionāli J.Strīķi ,kurai tāds Streļčenoks-pelēka viduvējība nav cienīgs pat kurpes nopucēt. Kauns Latvijas varas vīriem !!! Kauns!!!

 18. Cik saprotu, korupcijas lietām jābeidzās tiesā, bet tādu mums ir izņēmuma gadījumi. Par kādu efektivitāti runā kundze. Dīvainā kārtā šī organizācija pārpildīta ar nelatviskiem vārdiem. Tos visus vārdus, kas grozās ap šo kantori no pirmajām dienām, sen jau būtu jānomaina. Katram gadījumam. Vai nu jānobīda no vadošajiem amatiem. Nospļauties, kurš no viņiem “lielāks katolis”

 19. Cilvēki jau sen netic Latvijā mafijas radītajai tiesu sistēmai un meklē atbalstu ārzemēs. Aicinu visus neklusēt un sūtīt sūdzības uz ASV vēstniecību, ANO, prasot ar pasaules spiediena palīdzību atjaunot godīgumu un tiesiskumu Latvijā. Šobrīd Latvijā revanšējusies valsts izzadzēji kopā ar Andra Guļāna un Jāņa Maizīša izveidoto korumpēto un mafiozo tiesu sistēmu.

  • Ievale to savu ASV sev starp kajam ZOOSSS !
   Pati nelietigaka valsts uz shis planetas ir ASV kuri patstavigi veic nozidzibu uz shis planetas,un tas bija redzams Libija,Iraka,Avganistana,Sirija,
   Ja jums smadzenju vieta ir mali tad vajag pacensties tos izmagat.

 20. Urā, beidzot jenotu balsts un stute ir nogāzta!Repše savulaik šo aņkupotapovsku arī ielika augstajā krēslā,lai paši varētu taisīt visādas afēras ar kampartumbočkām, ar lāčuka sievas māju mahinācijām ar arestiem un rokudzel””žu uzlikšanu jenotu pretiniekiem /īsi pirms vēlēšanām,novācot konkurentus /,un visādas citādas jenotu cūcības , par kurām jutiņa neko nejuta

Draugiem Facebook Twitter Google+