×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
24. maijs, 2016
Drukāt

Studentes slepkavības lieta: tiesai jāpārskata kompensācijas cietušajiem (3)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Tiesas sēde. Tiesa pasludina spriedumu krimināllietā, kurā par savas draudzenes nogalināšanu strīda laikā apsūdzēts Jānis Gaigals. Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa.

Lietā par Elīnas Pupiņas slepkavību tiesai no jauna jāvērtē jautājums par morālā kaitējuma kompensācijām cietušajiem, otrdien nolēma Augstākā tiesa (AT).

Pārējā sprieduma daļā, ar kuru apsūdzētais atzīts par vainīgu savas draudzenes slepkavībā ar netiešu nodomu 2012.gada maijā un zādzības nelielā apmērā izdarīšanā, atstāta negrozīta. Paliek spēkā apsūdzētajam noteiktais sods – brīvības atņemšana uz 9 gadiem un 10 mēnešiem, ar policijas kontroli uz vienu gadu.

Apsūdzētā Jāņa Gaigalas aizstāve Guna Kaminska kasācijas sūdzībā norādījusi par nepareizu morālā kaitējuma kompensācijas apmēra noteikšanu cietušajiem. Tiesa, nosakot morālā kaitējuma kompensācijas apmēru, pamatojusies uz Augstākās tiesas 2010./2011.gada tiesu prakses apkopojuma rekomendācijām, bet tajā nav ieteikts rekomendējamo summu izmaksāt katram cietušajam atsevišķi.

Tiesas spriedums šajā daļā atcelts un to vēlreiz vērtēs apelācijas instances tiesā.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa Gaigalu atzina par vainīgu savas draudzenes slepkavībā ar netiešu nodomu 2012.gada maijā Rīgā, savā dzīvesvietā Buļļu ielā, un sodīja viņu ar brīvības atņemšanu uz deviņiem gadiem un 10 mēnešiem, ar policijas kontroli uz vienu gadu.

Tāpat tiesa noteica 12 000 eiro morālo kompensāciju par labu vienai no cietušajiem – bojā gājušās jaunietes māsai.

Pārējā daļā par kaitējuma kompensāciju apelācijas instances tiesa atstāja negrozītu pirmās instances tiesas spriedumu, par labu bojā gājušās meitenes mātei piedzenot 14 601 eiro mantiskā un morālā kaitējuma kompensāciju, un par labu tēvam – 14 228 eiro morālā kaitējuma kompensāciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. augstākajā tiesā arī IDIOTI uz mūsu nodokļu rēķina aizgaldā bezdē?
  Jo tālāk, jo trakāk …
  ja būtu PROFESIONĀLI tiesneši,
  tad atsviestu SLEPKAVĪBAS lietu atpakaļ – PAPILDUS izmeklēšanai…
  Lai sāk no NULLES…
  Tikai DZĒRĀJA izjātam idiotam varētu šķist normāli, ka SLEPKAVĪBAS lietā NAV nopratināti dzīvokļa, kur notika slepkavība kaimiņi …
  Pat lielākajm idiotam vajadzēja u būt skaidrs, ka lieta izmeklēta …PAVIRŠI … To saka paši izmeklētāji…
  Bijis zvans un “pēc pasūtījuma” nomuļļājuši…
  Lielbritānijas Karaliskā tiesa ir ŠOKĀ par idiotu pārpilno LV tiesībsatgājošajiem orgāniem ar truliem locekļiem …

 2. pret slepkavām lojālās tiesas Atbildēt

  grupā izvaroja, spīdzināja… un še, tev – aiz neuzmanības !
  Pat pierādījumus tikai daļēji ņēma vērā – tos nenozīmīgākos.

  • Jo zināms taču kas ir puiša vecāki, tāpēc ari tāds rezultāts , jācer, ka dzīve pati viņu sodīs un sitīs tieši pa visvājāko vietu!

Draugiem Facebook Twitter Google+