×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
23. aprīlis, 2012
Drukāt

Sudraba aicina likumos paredzēt atbildību par neefektīviem lēmumiem (1)

sudraba2304

Latvijas likumos vajadzētu paredzēt amatpersonu atbildību par neefektīviem lēmumiem, lai panāktu kvalitatīvāku lēmumu pieņemšanu, šādu viedokli Latvijas Radio pauda Valsts kontroliere Inguna Sudraba.

Sudrabas vērtējumā, fakts, ka likumos nav paredzēta atbildība par neefektīvu darbu, ir būtiska Latvijas problēma. Valsts kontrole (VK) tāpēc ir piedāvājusi veikt attiecīgas izmaiņas likumos, taču ideja esot vien apspriesta kādā no komisijām, bet tās izstrādāšana nav aktīva darba fāzē. Ja politiķi mani tiešām tik ļoti atbalsta, viņi varētu veikt attiecīgas izmaiņas, mudināja VK vadītāja.

Pēc Sudrabas vārdiem, arī VK pērn veiktajās revīzijās kopumā secināts, ka valstī trūkst vienotas politikas, kas būtu orientēta uz cilvēku labklājības celšanu. Latvijā neesot vienota rīcības plāna, bet tiekot reaģēts vien uz atsevišķām problēmām.

VK vadītāja, kura šajā amatā pavada pēdējo gadu, uzskata, ka ir darījusi visu, ko varēja, un vairāk paveikt neesot varējusi. Viņa ir kategoriski pret to, ka konkrētam cilvēkam varētu pielāgot likumus, un, piemēram, nodrošināt viņai iespēju vadīt VK vēl trešo pilnvaru termiņu. Sudraba pieļāva, ka šāda iniciatīva var liecināt par politiķu bailēm no viņas kā potenciālas konkurentes politikā.

Sudraba gan joprojām apgalvoja, ka neesot domājusi par savas partijas dibināšanu, jo visas domas pašlaik esot pievērstas tikai un vienīgi tiešo amata pienākumu pildīšanai. Viņa neesot domājusi arī par citām alternatīvām, ko darīt pēc pilnvaru termiņa beigām, jo tas vēl esot ļoti tālu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Paldies par rakstu.

Draugiem Facebook Twitter Google+