×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
28. aprīlis, 2014
Drukāt

Sudrabai nav pa ceļam nedz ar “Saskaņas centru”, nedz kādu citu partiju (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Bijušajai valsts kontrolierei Ingunai Sudrabai, kura dibinājusi biedrību tautas kustība “No sirds Latvijai”, politiskā līmenī nav pa ceļam nedz ar “Saskaņas centru” (SC), nedz kādu citu partiju.

Intervijā aģentūrai LETA Sudraba kategoriski iebilda publiskajā telpā izskanējušajiem apgalvojumiem, ka Sudrabas topošās partijas galvenā misija ir ievest pie varas SC.

“Man nekad nav bijusi un nebūs sadarbība ar SC. Es neredzu neko kopēju ar šo apvienību,” uzsvēra Sudraba.

Viņa ir kritiska pret ikvienu partiju, jo neuzskata, ka tās būtu darbojušās valsts labā. “Viss tas, kas līdz šim ir noticis politikā, neatkarīgi no tā, vai cilvēki ir bijuši pozīcijā vai opozīcijā, neliecina, ka politiķi ir strādājuši valsts labā. Es neredzu, kā varu atbalstīt cilvēkus, kuri nav atbalstījuši valsti, tāpēc arī pieņēmu lēmumu dibināt tautas kustību, kas pēc tam pārtaps par partiju,” norādīja bijusī valsts kontroliere.

Pēc viņas domām, tas, kas Latvijā ir noticis pēdējos 20 gadus, nav bijusi valsts interesēs realizēta politika, jo pretējā gadījumā Latvija nebūtu teritorija, no kuras ir tik daudz aizbraukušu cilvēku. “Kur vēl precīzāku rādītāju atrast, kā emigrējošo skaitu?” retoriski jautāja Sudraba.

Vaicāta, cik tālu Sudraba tikusi ar partijas veidošanu, viņa informēja, ka tautas kustībā patlaban ir iesaistījušies aptuveni 700 biedri un šā gada 5.maijā tiks dibināta partija. Pēc viņas teiktā, par partijas līderiem varēs kļūt ikviens, kurš ir iesaistījies kustībā, bet konkrētas personas Sudraba nenosauca.

Tāpat arī darbs pie topošās partijas vēlēšanu programmas sāksies pēc partijas dibināšanas, lai gan jau tagad tautas kustības 13 darba grupās biedri sapulcējas un diskutē par problēmām, un strādā pie to risināšanas. “Katra darba grupa izstrādā pieeju, kā pēc vienotas metodoloģijas izveidot piedāvājumu konkrēto nozaru attīstībai.
Patlaban norit darbs pie tā, lai katrā nozarē definētu attīstības redzējumu,” teica Sudraba.

Aicināta skaidrot faktu, ka topošajai partijai socioloģiskajās aptaujās ir visai zemi reitingi, lai arī Sudrabai kā amatpersonai tie bija augstākie Latvijā, viņa norādīja, ka sabiedrība Sudrabu zina un vērtē pēc darba, ko viņa ir darījusi iepriekš, bet partija vēl nav nodibināta un parādījusi sevi. “Droši vien tad, kad būs zināms partijas sastāvs un piedāvājums, mainīsies arī sabiedrības attieksme,” uzskata topošā politiķe.

Pēc Sudrabas domām, pretendējot uz varu, pašmērķis nav iegūt kādu ministra portfeli, bet gan mēģināt realizēt partijas mērķus. “Mums svarīgi ir ietekmēt situāciju valstī, un ar portfeli valdībā to ne vienmēr var panākt,” uzsvēra Sudraba.

Jau ziņots, ka Sudraba valsts kontrolieres amatā bija kopš 2004.gada decembra un amatu pameta 2013.gada 24.janvārī, kad amatā stājās jaunā valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

2013.gada nogalē Sudraba kļuva par SIA “MISX” valdes priekšsēdētāju. Uzņēmums dibināts 2013.gada 1.novembrī. Tā juridiskā adrese ir Garkalnes novada Priedkalne, “Senču sils”, un tā pamatkapitāls ir 2000 latu (2846 eiro). Uzņēmuma dibinātāji ir Fizikālās enerģētikas institūts, kam pieder 49,95% daļu, un uzņēmēja Jūlija Krūmiņa meita Maija Čerņavska, kurai pieder 50,05% daļu.

Tāpat Sudraba šogad dibināja biedrību tautas kustība “No sirds Latvijai”, bet 5.maijā plānots dibināt arī partiju. Biedrībā ir divas amatpersonas – Sudraba un Diāna Novicka.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. biedrenei Serebrovai nav pa ceļam ne ar “Sovaku cen†ru”, ne ar “Vieno†ību”, ne ar ZZS konformkomunis†iem, ne AR kādu citu par†iju?

  2. Nav jau arī jāpopularizē, ka ar kādu partiju kopējas intereses. I.S., skaidri apzinoties, ka nevar uzvarēt, tomēr atņems daļu latviešu balsu, un tā jau arī ir viņas un viņai pietuvināto uzvara. Sudraba, Šlesers un vēl kāds, skaties, SC % aug, bet tā jau ir uzvara.

  3. Ko tad šī cer ,ka tikai viņa uzvarēs—kāds naivums,negodīgā darbone:)

Draugiem Facebook Twitter Google+