×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
16. jūnijs, 2015
Drukāt

Svaigpiena apmērs, ko drīkstēs piegādāt, pielīdzināts atceltajām piena kvotām

Foto - Andžela SeilišaFoto - Andžela Seiliša

Turpmāk noteiktais svaigpiena apmērs, ko piena ražotājs drīkstēs piegādāt tieši galapatērētājam vai mazumtirdzniecībai, būs pielīdzināts patlaban noteiktajam tiešās tirdzniecības kvotas lielumam, otrdien nolēma valdība, grozot higiēnas un obligātās nekaitīguma prasības.

“Grozījumi nepieciešami tādēļ, ka ES kopš šāgada maija vairs nepastāv piena kvotas, līdz ar to noteikumi nosaka svaigpiena apmēru, ko svaigpiena ražotājs drīkst piegādāt tieši galapatērētājam vai mazumtirdzniecībai,” portālam ”la.lv” skaidro Zemkopības ministrijā.

Lai patērētāju nodrošinātu ar kvalitatīvu un nekaitīgu svaigpienu, piena ražotājam, iesniedzot Pārtikas un veterinārajā dienestā pieteikumu piena realizācijas atļaujas saņemšanai, būs jāiesniedz arī laboratoriskās testēšanas rezultāti, tostarp patogēnās mikrofloras testēšanas rezultāti.

Pieteikumā norādāmās informācijas saturs nav mainīts, bet papildus jau patlaban noteiktajiem rādītājiem svaigpienā būs jānosaka vēl trīs mikrobioloģiskie rādītāji.

Valdības pieņemtie grozījumi stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis”.

Kā zināms, sākot ar 1.aprīli, visā ES atcelta piena kvotu sistēma, kas ražotājiem un pārstrādātājiem nozīmē pārmaiņas tirgū saistībā ar iespējamo pārprodukciju un cenu svārstībām.

Kārtējais kvotas gads sākās pērn 1.aprīlī, beidzās šogad 31.martā, un tās apjoms Latvijā bija nemainīgs – 781 132 tonnas. Vēl janvārī tika prognozēta kvotas pārpilde par 1%, kas Latvijai varētu nozīmēt vairāk nekā divus miljonus eiro lielu soda naudu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+