×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
24. jūlijs, 2012
Drukāt

Svētki bez kultūras ministres

Foto - LETAFoto - LETA

Kultūras ministrijas preses dienests pirms XIII Vispārējiem latviešu dziesmu svētkiem Milvokos (ASV) ziņoja, ka tur piedalīsies arī kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende. Vēsts bija nonākusi arī līdz Dziesmu svētku rīcības komitejai viņpus okeānam.

 

Pirms tam speciāli šim notikumam izdotajā grāmtā “Vadonis” tika publicēts ministres apsveikums ar klāt pievienotu fotogrāfiju. Tā gan nav bijis, ka ministri gaidītu atplestām rokām, bet interese par Ž. Jaunzemi-Grendi izrādīta jau tāpēc vien, ka daudz lasīts un dzirdēts par viņas stingro roku, kurai netrūkst pretestības.

Taču kultūras ministre tā arī Dziesmu svētkos nav ieradusies, jo gadījusies ķibele Frankfurtes lidostā – neesot vairs bijis sēdvietu lidojumam uz Čikāgu un ministre novirzīta citā virzienā – uz Bostonu. Kamēr no turienes nokļuvusi līdz Milvokiem, svētku noslēguma koncerts Milvoku teātrī jau bija izskanējis. Ž. Jaunzeme-Grende paspējusi tik vien kā ar rīcības komitejas priekšsēdētāja Andra Kursieša starpniecību nodot svētku dalībniekiem siltus sveicienus, bet vēlāk Milvokos izdzert šampanieša glāzi ar Kursieša kungu un patērzēt ar māksliniecisko kopu vadītājiem.

Kultūras ministres preses sekretāre Ieva Līne kopā ar savu darba devēju, analizējot neveiksmīgā lidojuma cēloņus, secinājušas, ka sēdvietas internetā vajadzējis rezervēt ne tikai lidojumam no Rīgas uz Frankfurti, bet arī no Frankfurtes uz Čikāgu. Jau Rīgas lidostā esot brīdinātas, ka ar sēdvietām būšot problēmas.

 

Diemžēl pēc kultūras ministres ierašanās Milvokos viņas čemodāns ar svētku drēbēm turpinājis ceļot, tāpēc nākamajā dienā Ž. Jaunzemei-Grendei nebijis tautastērpa, ko uzvilkt uz ekumenisko dievkalpojumu.

 

Vēlāk Sinsinati Pasaules koru olimpiādē gan ministre bija tērpusies tautastērpā. Šajā pasākumā Ž. Jaunzeme-Grende īsā uzrunā pieteica Rīgu kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētu. Nofilmētais uzrunas video nonācis arī internetā, un dažiem vērotājiem Latvijā šķiet, ka šī uzstāšanās nav bijusi īpaši veiksmīga angļu valodas izrunas dēļ. Tomēr latviešu laikraksts “Laiks”, kas tiek izplatīts Amerikā, neapsmej Grendi par angļu valodas izrunu un neveikli veidotajiem teikumiem, bet korekti norāda, ka “Latvijas kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende aicināja visus, kuri bija Sinsinati, “pilsētā, kas dzied”, braukt 2014. gadā “uz zemi, kas dzied,” – Latviju.

Pēc visiem pārdzīvojumiem ministrei radies vēl kāds secinājums – ļoti nepieciešamās lietas jāliek rokas bagāžā, pieļaujot iespēju, ka tās pārlidojumu laikā var aizkavēties vai pat pazust…

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+