×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
26. maijs, 2015
Drukāt

Svētkos Jelgavā pulcēsies vidējās paaudzes dejotāji (1)

Foto: Aivars LiepiņšFoto: Aivars Liepiņš

Svētdien, 7. jūnijā plkst. 17 Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā notiks VIII Vidējās paaudzes dejotāju svētki “Dievs man deva maizes zemi”, kur piedalīsies vairāk nekā 6500 dejotāju no visas Latvijas, portālam LA.lv pastāstīja Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāve Inga Bika.

Vidējās paaudzes dejotāju svētku tradīcija aizsākta jau 1994. gadā, kad Sauleskalna estrādē tikās 720 dejotāju.

Zemgales Olimpiskais centrs pārtaps lauku sētā, kurā tiks izstāstīts, izrādīts un izdejots maizītes ceļš no iesēta grauda līdz maizes klaipam, no dzīvības radīšanas svētuma līdz dzīvi apliecinošam priekam, ēverģēlībām un trakulībām. Svētki ir solis ceļā uz Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētkiem.

“Mēs svinam savas dzīves skaistākos – spēka gadus, jo vidējā paaudze ir tā, uz kuras turas visa Latvijas ēka – mēs esam spēcīgi, skaisti, vitāli, auglīgi un darbīgi. Dievs mums ir devis Maizes Zemi, un mēs to novērtējam ar pateicību, godprātīgu darbu un līksmošanos godos. Ar šiem svētkiem mēs apliecinām sevi, savu tautu, savu zemi un darbošanās prieku – mēs apliecinām dejotprieku! Kura tauta dejo, tā dzīvo skaisti!” stāsta koncerta “Dievs man deva maizes zemi” režisore Elīna Apsīte.

Koncerta mākslinieciskā vadītāja Zanda Mūrniece, režisore Elīna Apsīte, projekta vadītāja Maruta Alpa. Deju virsvadītāju godā – Skaidrīte Andževa, Ilmārs Dreļs, Jānis Ērglis, Santa Laurinoviča, Taiga Ludborža, Zanda Mūrniece, Iveta Pētersone-Lazdāne, Jānis Purviņš, Gunta Raipala un Gunta Skuja.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena 5 EUR.

VIII Vidējās paaudzes dejotāju svētkus “Dievs man deva maizes zemi” rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs un Jelgavas pašvaldības aģentūra “Kultūra”.

Koncerts notiek Jelgavas 750. gadu jubilejas svētku ietvaros.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jauki. Vienīgais jautājums, kāpēc raksts par vidējās paaudzes deju kolektīvu pasākumu ilustrēts ar jauniešu kolektīva bildi?

Draugiem Facebook Twitter Google+