×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. janvāris, 2013
Drukāt

SVF: Portugāle pārāk daudz valsts ierēdņiem maksā pārmērīgas algas

Foto - AFPFoto - AFP

Portugālei vajadzētu samazināt valsts sektorā strādājošo skaitu un samazināt to atalgojumu un pensijas, lai valsts spētu ietaupīt četrus miljardus eiro, laikrakstā “Jornal de Negócios” publiskotā ziņojumā ieteicis Starptautiskais Valūtas fonds (SVF).

Fonds norāda, ka šie ieteikumi paredzēti, lai palīdzētu Portugāles valdības pūliņiem 2013. un 2014. gadā samazināt valsts izdevumus par četriem miljardiem eiro, īstenojot oktobrī prezentētās ekonomikas reformas. Valdība vērsusies pēc ekspertu konsultācijām pie SVF un Pasaules Bankas, kā labāk īstenot šādas reformas. Tikmēr Portugāles premjerministrs Pedro Pasušs Koelju uzskata, ka pirms šādu reformu īstenošanas nepieciešams rīkot valsts mēroga diskusijas. SVF ziņojumā, kas izstrādāts kopīgi ar PB un Eiropas Komisiju, norāda, ka kopējais Portugāles valsts ierēdņu skaits būtu jāsamazina par aptuveni 20 procenti, tādējādi ietaupot 2,7 miljardus eiro. Savukārt tiem, kuri saglabātu darba vietas, atalgojumu vajadzētu samazināt par septiņiem procentiem, kas nodrošinātu ietaupījumu 760 miljonu eiro apmērā. Šīs rekomendācijas nekavējoties izraisījušas kritiku, jo sevišķi no arodbiedrībām, un valdība ātri vien paziņoja, ka šie ir ieteikumi, nevis lēmumi.

SVF arī ierosinājis paaugstināt pensionēšanās vecumu un nodrošināt valdībai iespēju pielāgot pensiju apjomu atbilstoši budžeta vajadzībām. Fonds norāda, ka, vispārīgi runājot, Portugāles sociālā nodrošinājuma sistēma tērē pārāk daudz naudas un bezdarbnieku pabalsti ir pārāk lieli un tiek maksāti pārmērīgi ilgi.

2011. gadā finanšu grūtībās nonākušajai Portugālei tika piešķirts 78 miljardus eiro liels aizdevums, taču apmaiņā pret šo palīdzību Portugālei jāievieš plašas ekonomikas reformas un jāsamazina izdevumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+