×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
1. novembris, 2016
Drukāt

Svinēs maestro Jāņa Kaijaka jubileju

Ojāra Jansona fotoOjāra Jansona foto

26. decembrī plkst.17 Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” notiks izcilā pedagoga, diriģenta un komponista Jāņa Kaijaka (dzimis 1931. gada 20. decembrī) 85 gadu jubilejai veltīts koncerts ar paša maestro piedalīšanos, LA.lv uzzināja Operetes fondu.

Jānis Kaijaks ir “Lielās Mūzikas balvas” laureāts un ievērojama personība Rīgas un Latvijas kultūras dzīvē. Viņš ilgus gadus – no 1974. līdz 1992.gadam – bija Rīgas Operetes teātra mākslinieciskais vadītājs, tajā īpaši izkopjot Vīnes operetes stilu, ar savu darbību ierindodams Rīgas operetes teātri starp labākajiem – pirmajā trijniekā toreizējā Padomju savienībā.

Kā tilts no brieduma uz jaunību, no pieredzes uz izaicinājumu, simbolizējot Latvijas operetes jauneklīgumu, koncertā piedalīsies jaunie solisti, kas šobrīd spodrina operetes vārdu: soprāns Laura Purena (konkursa “Ineses Galantes talanti” laureāte), soprāns Anastasija Vorobjova (Latvijas Mūzikas akadēmijas studente), mecosoprāns Helēna Sorokina, kura dzīvo un profesionālo izglītību apgūst operetes šūpulī Austrijā, publikas iemīļotais baritons, Latvijas operetes fonda solists Nauris Indzeris. Jubilejas koncertā piedalīsies arī īpašie viesi: LNO soliste Inga Šļubovska-Kancēviča (soprāns), kas pirmo skatuves pieredzi guvusi tieši maestro Jāņa Kaijaka iestudētajās un diriģētajās operetēs, un tenors Kārlis Rūtentāls, kuru skatītāji atceras kā spilgtu Tonija lomas atveidotāju partnerībā ar Ingu Šļubovsku-Kancēviču Imres Kalmana operetē “Cirka princese”. Programmā iekļauti populāri J. Štrausa, F. Šūberta operešu fragmenti, fragmenti no maestro iestudētās I. Kalmana operetes “Cirka princese”, gan arī R. Štolca, P.Abrahama operešu ārijas, dueti un trio.

Šobrīd, daloties pieredzē un sniedzot padomus, kā arī, būdams Latvijas Operetes fonda valdes loceklis un jaundibinātās biedrības “Operetes un muzikālā teātra biedrība” dibinātājs, Jānis Kaijaks sekmē operetes žanra atdzimšanu un attīstību Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+