×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
23. februāris, 2014
Drukāt

Svinīgi noslēgušās Soču olimpiskās spēles

foto: EPA/LETAfoto: EPA/LETA

Svētdienas vakarā svinīgi tika noslēgtas 22.Ziemas olimpiskās spēles.

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs savā noslēguma ceremonijas uzrunā izteica pateicību Soču olimpisko spēļu rīkotājiem, kā arī līdzjutējiem un sportistiem.

“Jūs, sportisti, esat mūs iedvesmojuši pēdējās 17 dienas. Esat izcēlušies sacensībās un dalījušies emocijās ar visu pasauli. Jūs sūtījāt vēstījumu no Sočiem visai pasaulei – tolerances un cieņas vēstījumu,” pauda Bahs. “Šovakar varam teikt – Krievija ir sasniegusi, ko tā iepriekš bija solījusi. Kas citās pasaules daļās prasījis desmitgades, šeit tam vajadzējis septiņus gadus. Vēlos pateikties arī Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam par viņa personisko ieguldījumu.”

Pēc savas runas Bahs paziņoja, ka Soču olimpiskās spēles nu ir slēgtas.

Noslēguma ceremonijas laikā olimpiskais karogs tika nodots Dienvidkorejas pilsētas Phjončhanas mēra Li Sokre rokās. Tieši šajā pilsētā 2018.gadā norisināsies nākamā Ziemas Olimpiāde.

Kā zināms, šīs Latvijai bija veiksmīgākās Ziemas olimpiskās spēles tās vēsturē, jo tika izcīnītas divas sudraba un divas bronzas medaļas. Par sudraba godalgām parūpējās pēdējo gadu pasaules labākais skeletonists Martins Dukurs un bobsleja četrinieks ar pilotu Oskaru Melbārdi un stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu, kuri to paveica pēdējā dienā.

Savukārt bronzas godalgas arī tika izcīnītas ledus trasē. Vispirms par to parūpējās kamaniņu divnieks Andris un Juris Šici, bet pēc tam arī kamaniņu stafetes komanda (Elīza Tīruma, Mārtiņš Rubenis un Šici).

Olimpisko spēļu lāpa tika iedegta pagājušā gada 29.septembrī. Nākamās septiņas dienas tā ceļoja pa Grieķiju, bet 7.oktobrī sāka ceļojumu pa visu plašo Krieviju, kuras laikā pirmoreiz bija Ziemeļpolā un arī atklātā kosmosā.

Soči bija trešās Ziemas olimpiskās spēles pēc kārtas, kurās Latviju pārstāvēja tieši 58 sportisti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+