×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.9°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
14. marts, 2017
Drukāt

Tā būs loterija, saka Ušakovs par vēlēšanām Rīgā (11)

Foto - Ieva Makare/LETAFoto - Ieva Makare/LETA

Nils Ušakovs

Rīgas domes vēlēšanu rezultāts zināmā mērā ir loterija, jo ir grūti prognozēt ne tikai atsevišķu partiju rezultātus, bet arī vēlētāju aktivitāti, intervijā aģentūrai LETA pauž Rīgas mērs, partijas “Saskaņa” priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Pēc Rīgas mēra domām, dažu labējo partiju vēlētāju aktivitāte var nebūt sevišķi augsta, īpaši ņemot vērā, kas patlaban notiek valdībā. Var notikt tā, ka kāda partija, kuras reitings patlaban ir ap 0,5%, vēlēšanās pēkšņi uzrāda ļoti labu rezultātu – ne tikai pārvar 5% barjeru, bet iegūst 10 vai vairāk procentus mandātu. Savukārt kāda valdības partija, kura cer uz labiem rezultātiem, var vispār netikt ievēlēta. No iepriekšējo gadu pieredzes redzam, ka Rīgas domes vēlēšanās ir izkritušas vairākas valdībā pārstāvētas partijas.

“Ja man šodien jautā, kuras partijas tiks nākamajā Rīgas domē un kuras netiks, pateikšu godīgi, tā var būt absolūta loterija – “Vienotība” var tikt un var netikt. Mārtiņa Bondara un Jura Pūces apvienotais politiskais spēks var pārvarēt 5% barjeru, bet var arī palikt ar saviem 1,5%”. Ja kandidēs arī Juta Strīķe, tad “Vienotība” noteikti netiks iekšā, prognozē Ušakovs.

“Saskaņas”, kura vēlēšanās startēs kopā ar “Gods kalpot Rīgai” (GKR), mērķis esot atkārtot 2013.gada rezultātu, kad par abām partijām kopumā tika nodoti 58% balsu. Patlaban “Saskaņas” frakcijā ir 23 deputāti, kas veido koalīciju kopā ar 16 GKR deputātiem.

Jautāts, vai “Saskaņai” ir izdevīgi, ka Rīgas domes vēlēšanās gandrīz vai katra latviskā partija kandidē ar atsevišķu deputātu kandidātu sarakstu, tādējādi sašķeļot vēlētājus, Ušakovs norāda, ka kandidēšana ar atsevišķu deputātu kandidātu sarakstu nav labējo partiju stratēģija, bet gan šo partiju politiķu neprasme sadarboties. Jautājums nav tikai par to, cik sekmīgi labējās partijas spēj konkurēt ar “Saskaņu” un GKR Rīgā. Ar šādu attieksmi viņi nevar sekmīgi pārvaldīt valsti. Labējās partijas “kaujas” savā starpā valdības līmenī, viņas nespēj citādāk uzvesties arī Rīgas domē, ir pārliecināts Ušakovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Varat dzēst komentārus, cik uziet, Nils tapat uzvarēs, jo ir labākais!

 2. Turies, Nil! Mēs esam par Tevi un ar Tevi! Rīga labāku Mēru vēl nav pieredzējusi.

 3. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 4. latvieši – bāleliņi nevaimanās un aizies uz vēlēšanām, tad tā nebūs loterija…

 5. Šogad latviskajam elektorātam ir alternatīvas izvēles , tāpēc Ušakovs arī ir satraucies . Paskatīsimies kas notiks, ja 45% nesēdēs mājās , kā pagājušo reizi , bet nobalsos par kādu no jaunajiem sarakstiem 🙂

 6. Domāju, ka kamēr mēs latvieši uz 2 dibinām 3 partijas, tikmēr nekāda loterija nesanāks. Rezultāts ir skaidrs.

  • Ko gan citu tūdaliņi prot? Tikai bļaut, ka ”krievi nāk” , kaut arī 26 gadus NAV atnākuši, bet ir dažādu vastu armijas. emigrējušo skaits pārsniedz Staļina laikā aizvesto kādas desmit reizes.

   • vieta elles katlos garantēta!

   • Tur tiešām jābūt visaugstākās pakāpes mērglim, lai atļautos sabāzt vienā maisā piespiedu kārtā uz Sibīriju un darba nometnēm deportētos ar vairāk vai mazāk brīvprātīgi uz turīgākām valstīm aizceļojušos.

   • Jus sakiet Kriev nav atnakushi 26 gadi. Fakts ir ka pec 26 gadiem Kriev nav AIZgajushi. Viniem nav nemaz janak. Fakts ir ka vini jau tur ir.
    Ja vis tie Latvieshi nebut nogalinat, nomociet un izsutiet uz Sibiriju sasalt vai nomirt bada, tad 250,000 nebut beigush prom. Un ja okkupacija nebut novadijus
    Latvieshu ekonomiju tik zem, tad pedeja laika tik daudz nebut gajush prom meklet darbu citur. Tie ir tie
    fakti.

 7. 9.maijā Ušakovs visu noliks pa plauktiem………

Draugiem Facebook Twitter Google+