Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends
Trešdiena, 18. oktobris, 2017
6. jūlijs, 2015
Drukāt

Tā veicinām patriotismu? (12)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Kā vērtējat Satversmes tiesas spriedumu, ka vairs nevarēs sodīt par valsts karoga neizkāršanu svētku un sēru dienās pie savām dzīvojamām mājām?

“Negatīvi!” spriež rīdzinieks Kārlis Krūzs, “tad jau Satversmes tiesas ieskatā sods par karoga neizkāršanu pie fiziskajām personām piederošajām dzīvojamām mājām rada iespējamību, ka valsts karogs tiek novietots noteiktā soda dēļ, nevis atceroties Latvijas valstij nozīmīgus vēstures notikumus. Šaubos, vai šiem vairāk nekā 300 tūkstošiem cilvēku, kas balsoja pret latviešu valodu un apmēram tikpat daudz nepilsoņu, ir pienākums godāt Latviju un atcerēties tās vēstures svarīgākos notikumus.”

Ināra Ruskule Ogrē: “Prātam neaptverami, kāds spriedums! Vai tādā veidā veicinām patriotismu? Tieši pretēji, nievājam savu vissvētāko simbolu – valsts karogu… Ceru, ka tauta tomēr būs tik gudra un pretēji šim spriedumam stiprinās latviskumu un nacionālo stāju. Mūsu ģimenē valsts karogu ir izkāruši arī tad, kad kāds tuvinieks aiziet mūžībā…”

Aivars Ērglis Siguldā: “Tā ir varas kārtējā zemošanās migrantu priekšā! Tie taču ne acu galā neieredz valsts karogu… Īpaši, ja tam ir sēru lente. Manuprāt, par latvju nācijas nicināšanu tomēr vajadzētu sodīt.”

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Soda neesamība nemazina cieņu pret karogu un valsti.

  Pie manas mājas LATVIJAS KAROGS lepni plīvo mastā, un tas plīvos vienmēr.

 2. Būs interesanti pēc kāda laika pavērot kaut vai manu (ļoti latvisko) privātmāju rajonu – cik daudzi tagad izkārs karogu. Domāju, ka iesākumā izkārs kāda puse vai pat mazliet vairāk, jo daudziem tā īsti nav skaidrs – it kā ir jākar, it kā vairs nav. Bet pēc kāda gada, visdrīzāk, to darīs retais. 18. novembrī, droši vien, šur tur pa kādam karogam būs, taču daudzajās sēru dienās to pilnīgi noteikti būs ļoti maz. Un tam nav nekāda sakara ar patriotisma vai piederības sajūtas savai valstij trūkumu. Šo kārtību tautai uzspieda daži eksaltēti politiķi.

 3. Karogs ir valsts simbols un par tā apgānīšanu pārsvarā jebkurā valstī un sistēmā vainīgais tiek sodīts. Tāpēc te nav ko salīdzināt un vaimanāt, kā bija sociālismā un kā ir tagad kapitālismā. Man nelabumu uzdzen tava demagoģija. Brīvu pilsoņu izvēli izkārt vai neizkārt karogu noteiktās dienās arī demokrātiskā sistēmā regulē valsts ar likumu palīdzību. Jo demokrātija nav anarhija, kad katrs dara pēc savām iegribām. Ja karoga izkāršana notiek sabiedrības interesēs un tas ir noteikts ar likumu, tad pilsoņiem šis pienākums pret valsti ir jāpilda, patīk tas kādam, jeb nē. ST tiesneši ar savu spriedumu ir radījuši bezprecedenta pretrunu, pasakot ka likums par karogu ir jāpilda, bet sodīt par šī likuma nepildīšanu nedrīkst, ja kāds to nepilda (neizkar). Tas ir tas pats, ka ja es pārkāpju satiksmes noteikumus,piemēram, sakropļoju cilvēku, bet mani par to sodīt nedrīkst. Tā jau ir juridiska ekvibilistrika, vai nē! Kaut kāds apsurds!

 4. Kamēr Latvijas juristus mācīs PSRS laika juristi NEKAS NEMAINĪSIES. TO jau redzējām spriedumā par ABRENI ,un tagat sēžSaeimas prezidijā.

 5. Paldies Olsenas kundzei par uzdrīkstēšanos! Viņai būs bezgala pateicīgi daudzi, jo daudzi privātmāju īpašnieki, kuriem šis nejēdzīgais likums bieži vien radīja stresu un pilnīgi nevajadzīgus kreņķus. Kāds te patriotisms, ja, piemēram, tu no rīta brauc mājās pēc diennakts dežūras darbā un domā – paspēšu atbraukt pirms pašvaldības policistiem (ar soda kvītīm) un izkārt karogu, vai tomēr policisti būs pirmie! Vai, kad tev speciāli jābrauc uz citu pilsētu, kur tev pieder māja, kurā tu pastāvīgi nedzīvo, tikai tāpēc, lai izkārtu karogu! Kāds te patriotisms, ja vēlies kaut kur aizbraukt, bet ir jādomā, kas lielāks ļaunums – sods par neizkārtu karogu vai iespēja tikt apzagtam, ja izkārsi karogu pirms un noņemsi pēc noteiktās “karogotās” dienas, jo tā zagļiem ir droša zīme, ka mājās neviena nav! Vēlreiz milzīgs paldies Olsenas kundzei!

  • Jauki, ka latviešiem patīk laist muļķiun tēlot antiņus tur,kur tas nav vajadzigs,bet lielas nebūanas pacietīgi panesam. Man ir turpat 80 gadu, bet nekad neesmu apšaubījis pienākumu pret savu valsti LATVIJU =izkārt valsts karogu.Cik nožēlojami ir jūsu argumenti. Tādiem vajadzētu nevis uzlikt sodu, bet atņemt pilsonību.

 6. Tik tieshaam,praatam neaptverams! Taadaa veidaa, tiek atbalstiiti Latvijas ienaidnieki,tieshi otraadi,vajadzeetu sodiit par neizkaarshanu un nievaajoshu attieksmi.

 7. Patiesie latvju labieši, tie, kuri klanās četrstūrainā auduma gabala priekšā… Vai jums vēl ir atmiņa? Vai atceraties, ka tieši šādā pat veidā Pelšes un Vosa ļaudis gribēja ar administratīvām metodēm ieviest padomju patriotismu? Vai esat pamanījuši, ka par LPSR karoga “zaimošanu” sodi ir tādi paši kā par tagadējā? TIEŠI MINĒTĀ LĪDZĪBA UZDZEN NELABUMU. Es uzskatu, ka tieši urrāpatriotu ņemšanās visvairāk kaitē patiesam patriotismam. Paskatīsimies, ko jūs darīsiet, ja sāksies reāls karš… gan jau bērnus momentā aizsūtīsiet uz ārzemēm un paši salīdīsiet pagultē.

 8. Patriotisms kā jēdziens ir novests līdz absurdam …
  Kāds tur patriotisms, ja pie būdas karogs, bet sirdī naids pret Latviju ?

 9. Mudinājums patriotiem Atbildēt

  Šad tad pa Vecrīgas ielām var pamanīt staigājot cilvēcińus ar Krievijas karogu rokā it kā tie būtu svešzemju kugi patrulējot savus ūdeńus. Šādus karogus derētu godīgi, pieklājīgi bet manāmi izsekot ar sarkanbaltsarkaniem karogiem lai apstiprinātu kurā valstī strodamies.

 10. Nekad neiedzisi ar patagu vai ar sodiem. Si obligata karogu vilksana un seru noformejumi ir aizgajusi lidz apsurdam. Kur citur pasaule kaut ko tadu sastopam? Jo lielaks karogs jo lielaks patriots? Tad jau istiem patriotiem ir jatuzraksta uz pieres ” Patriots” lai visi uzreiz to saprot un sauc uraaaa!

Roberts Zīle: Nedrīkstam palikt vienaldzīgi (13)Katalonijas centieni iegūt neatkarību no Spānijas izraisījuši pretrunīgu reakciju Eiropā: vieni atbalsta kataloņu tiesības uz pašnoteikšanos, bet citi uzskata, ka Katalonijas atšķelšanās radīs bīstamu precedentu un uzkurinās separātisma tendences.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms aiziešanas atslēdziet elektrību koģenerācijas stacijām!

Ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam, kurš pagājšnedēļ paziņoja, ka pametīs darbu valdībā, lai  vadītu “Vienotības” Saeimas frakciju, pēc šīs svētdienas TV3 raidījuma “Nekā Personīga” jāķeras pie vēl kāda grūta darba.

TV raidījumā izskanēja bažas, ka vairāki uzņēmumi varētu būt krāpušies ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā. Raidījums atklājis vairākus uzņēmumus, kuri nav laikā pabeiguši projektus, bet licences saglabājuši, AS “Sadales tīkls” testā padodot jaudu no pārvietojama ģeneratora. Ja šie uzņēmumi sāks darbu un izmantos iespēju elektrību tirgot par paaugstināto cenu, patērētājiem tas izmaksās līdz 100 miljoniem eiro obligātā iepirkuma komponentes (OIK) maksājumos nākamajos 10 gados. Ministrs uzdevis Ekonomikas ministrijas kontroles grupai ar ekspertiem nekavējoties veikt pārbaudes. Tāpat pārbaudi uzdots veikt SIA “Rīgas enerģija” apjomīgajā koģenerācijas stacijā Vestienas ielā 2, Rīgā. Šis uzņēmums saistīts ar uzņēmēju Māri Martinsonu. “Nekā Personīga” esot zināms, ka šī stacija nav nodota ekspluatācijā, un ir aizdomas, ka pārbaudes tests varētu nebūt noticis godīgi.

Arī Ministru prezidents Māris Kučinskis uzdevis ministram sadarbībā ar Iekšlietu ministriju nekavējoties veikt pārbaudes. Līdz šā gada 30. oktobrim jāziņo par plānoto rīcību un nepieciešamajām izmaiņām normatīvajos aktos.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (3)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Laima Geikina: Vai mēs vēlamies pārmaiņas izglītībā? (15)"Kurš no jums ir bez grēka, lai pirmais met akmeni uz viņu!" (Jņ 8:7)
Draugiem Facebook Twitter Google+