×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.5°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
2. marts, 2017
Drukāt

Taivānas filmu festivālā Rīgā četri bezmaksas seansi (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kadrs no filmas "Pī dzīve".

Jau šīs nedēļas nogalē kinoteātrī “Splendid Palace” risināsies Taivānas filmu festivāls, ko rīko Taipejas misija Latvijā. Tās vadītājs R. C. Wu atklāj, ka latviešu skatītājiem šī būs pirmā iespēja iepazīties ar Taivānas kinematogrāfistu radītajām mākslas filmām un viņus noteikti gaida pārsteigumi, jo Taivānas sala ir apmēram divas reizes mazāka par Latviju, bet tajā dzīvo ap 23 miljoniem iedzīvotāju un katru gadu te uzfilmē teju pussimts jaunu filmu.

Festivālā pilnīgi bez maksas ar subtitriem latviešu valodā varēs noskatīties četras kinolentes. R. C. Wu noteikti iesaka piedzīvojumu drāmu “Pī dzīve” (2012), kas sniegs vislabāko ieskatu Taivānas kultūrvēsturē un saņēmusi ASV kinoakadēmijas balvas četrās nominācijās, tostarp par labākajiem vizuālajiem efektiem. Sižets stāsta par zooloģiskā dārza iemītnieku pārcelšanos no Indijas uz Kanādu, kuras laikā kuģis iet bojā un izglābjas tikai pusaudzis Pī (Surajs Šarma) un Bengālijas tīģeris, kuriem vienā laivā izdzīvot iespējams vienīgi uzticoties viens otram. Šajā emocionālajā drāmā filmējies arī populārais franču aktieris Žerārs Depardjē. Seansa sākums 5. martā plkst. 16. Pēc tam plkst. 18.30 uz ekrāniem būs skatāma vēl viena režisora Anga Lī filma “Tīģeris un drakons” (2000), kas neskatoties uz asiem sižeta pavērsieniem un cīņas mākslas demonstrējumiem, tomēr uzskatāma par romantisku filmu, jo to caurvij skaits mīlas stāsts.

Savukārt 4. martā plkst. 17 varēs noskatīties muzikālo drāmu “Cape Nr. 7”, kas 2008. gadā ieguvusi Lielo balvu Āzijas jūras filmu festivālā un caur cilvēku likteņstāstiem vēsta par Taivānas vēsturi no japāņu valdīšanas laikiem līdz mūsdienām, bet plkst. 19.30 – romantisko drāmu “Dzīves rats” (1983) – pagājušā gadsimta 70. gadu trīs slavenāko Taivānas režisoru King Hu, Lee Hsing un Pai Ching-Jui kopdarbu, kurā divi vīrieši un viena sieviete pēc reinkarnācijas satiekas trīs dažādos laikmetos.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Labojums – filmu festivāla organizētāji sola sinhrono tulkojumu latviešu valodā, subtitri – angļu valodā!

Draugiem Facebook Twitter Google+