Kultūra
Teātris un kino

Tallinas teātra festivālu pilnībā velta Alvja Hermaņa iestudējumiem0

Foto – LETA

No 9. līdz 15. decembrim Tallinā notiks jau desmitais Starptautiskais teātra festivāls “Midwinter Night’s Dream”, kuru organizē Tallinas Pilsētas teātris. Šogad festivāls veltīts Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskajam vadītājam Alvim Hermanim un tā programmā iekļautas tikai Hermaņa veidotās izrādes, informē JRT komunikāciju speciāliste Inga Liepiņa.

Festivāla laikā tiks izrādītas daudzu gadu garumā Latvijas skatītāju iecienītas izrādes, no kurām daļa vairs pat nav JRT repertuārā.

Izrādi “Melnais piens” varēs skatīties 9. un 10. decembrī, izrāde “Latviešu mīlestība” – 11. un 12. decembrī. Izrāde “Brodskis/Barišņikovs” būs skatāma 12., 13. un 14. decembrī. Izrādi “Garā dzīve”, kura vairs nav Latvijas teātra repertuārā, festivāls piedāvās 13. un 14. decembrī, bet izrādi “Oblomovs” – 15. decembrī

Sadarbībā ar festivālu “Zelta Maska” 9. un 10. decembrī Tallinā tiks izrādīta arī Alvja Hermaņa Nāciju teātrī Maskavā iestudētā izrāde “Šukšina stāsti”.

Līdztekus izrādēm būs arī plaša paralēlā programma – skatītāju tikšanās ar režisoru un Jaunā Rīgas teātra aktieriem, lekcija par Josifa Brodska daiļradi un kritiķu diskusija festivāla noslēgumā.

Līdzās festivālam novembra beigās Igaunijā tika izdota arī Alvja Hermaņa grāmata “Dienasgrāmata” igauņu valodā. Latvijā grāmata tika izdota 2016. gadā un tajā lasāmas Alvja Hermaņa piezīmes, pierakstītas 2015./2016. gada teātra sezonā.

LA.lv