Sports

Talsi uzņems Latvijas čempionātu un labākos MTB braucējus 16

Talsi un tās apkārtne svētdien, 14. augustā, uzņems vērienīgākā riteņbraukšana sacensību seriāla SEB MTB maratona posma dalībniekus, kas vienlaikus būs arī Latvijas čempionāts MTB maratonā.

Talsos uz starta redzēsim arī pasaules čempionāta MTB XCO krosā 5. vietas ieguvēju Arni Pētersonu un viņa komandas biedru no “ZZK/ Cēsis” komandas Mārtiņu Blūmu, kurš ir Latvijas čempions MTB XCO krosā.

Velo sezonai pamazām tuvojoties savai otrajai pusei. Šīs nedēļas nogalē skaistajā deviņu pakalnu pilsētā, Talsos, norisināsies pašmāju vērienīgākā kalnu riteņbraukšanas sacensību seriāla SEB MTB maratona sestais no septiņiem posmiem. Sacensības īpašas padarīs fakts, ka tas reizē būs arī Latvijas čempionāts MTB maratonā. Tikmēr lielākajai daļai dalībnieku otrajā Kurzemes posmā pēc kārtas būs lieliska iespēja uzlabot savas pozīcijas kopvērtējumā.

Īpaši spēcīgs sastāvs solās būt “Toyota Hybrid” 55 kilometru garajā distancē. Dalību apstiprinājis 2016. gada pasaules U23 čempionāta MTB XCO krosā 5. vietas un Pasaules kausa posma U23 grupā 4. vietas ieguvējs Arnis Pētersons, viņa komandas biedrs no “ZZK/ Cēsis” komandas Mārtiņš Blūms, kurš izcīnīja 12. vietu Eiropas U23 čempionātā un bija devītais Pasaules kausa izcīņas Šveices posmā. Viņiem nopietnāko konkurenci solās izrādīt “Sportlife.lv” komandas sportisti – Matīss Preimanis, Pēteris Janevics un Oskars Muižnieks. Favorītu pulkā jāmin arī vēl viens “ZZK/ Cēsis” braucējs Ivars Prokofjevs, “Rietumu – Delfin” sportists Dmitrijs Sorokins (nepretendē uz godalgām Latvijas čempionātā), esošais valsts čempions Raivis Zīmelis un citi. Kopvērtējumā pirms pēdējiem diviem posmiem līderis ir Oskars Muižnieks, kurš par 32 punktiem pasteidz Ivaru Prokofjevu.

Spraiga cīņa par uzvaru posmā un arī Latvijas čempionātā solās būt starp “Rietumu – Delfin” sportisti Leldi Ardavu un “Ebike Machine” braucēju Katrīnu Jaunslavieti. Lelde sevi ir labi apliecinājusi sezonas sākumā, uzvarot arī Latvijas Olimpiādē un esot SEB MTB maratona līdere, bet Katrīna Jaunslaviete uzvarējusi pēdējos divus SEB MTB maratona posmus un ir šķietami labā sportiskajā formā. Kopvērtējumā gan ļoti stabilas izskatās Ardavas pozīcijas.

“Toyota Hybrid” distance solās būt viena no aizraujošākajām un tehniski smagākajām šajā SEB MTB maratona sezonā. Pēc starta, kas atradīsies pie Talsu sporta nama, trase virzīsies uz Burbuļaklnu, kur sekos pirmais nopietnākais pārbaudījums. Pēc tam sekos interesants un visai smags posms gar elektrolīniju, bet vieni no izšķirošajiem momentiem trasē gaidāmi Kamparkalnā, kur būs vairāki kāpumi un nobraucieni. Būs jābrauc lejup pa divām dažādām downhill trasēm. Turpinājumā būs straujš un interesants nobrauciens gar dambi, sekos arī slēpošanas trašu pievarēšana.

Ne mazāk spraigas un emocionālas cīņas solās būt “Virši – A” distancē, kur dzeltenais līderu krekla īpašnieks mainās teju katrā posmā. Pirms divām nedēļām Kuldīgā dubultuzvaru svinēja “Sportlife.lv” vīri – Reinis Markss un Jānis Bērziņš. Tieši Markss ir pārņēmis vadību kopvērtējumā un par 11 punktiem apsteidz pērnās sezonas čempionu Gintu Jakovelu (“Wolkswagen – Veloprofs.lv”).

Saistītie raksti

Trešais tikmēr ir Bērziņš, kuru no komandas biedra Marksa šķir 38 punkti. Dāmu konkurencē čempiones titulu jau nodrošinājusi “Patria – Sportland” braucēja Lāsma Ozola, bet sīva cīņa gaidāma par pārējām vietām uz goda pjedestāla.
“Virši – A” distances veicējiem jāpievar 37 kilometru gara trase, kurā netrūks daudz aizraujošu un baudāmu posmu. Pirmie kilometri Talsos un to apkārtnē būs domāti tam, lai dalībnieki izretotos trasē pēc spēku samēriem. Turpinājumā gaidāma elektrolīnijas posma šķērsošana. Īpaši interesants solās būt Kamparkalna posms. Tāpat gaidāms arī dambja nobrauciens, BMX kalniņi, slēpošanas trašu pievarēšana un citi interesanti posmi. Tikmēr aktīvās atpūtas baudītāji, kuru mērķis nav cīņa par rezultātu, laipni aicināti ņemt dalību “Mammadaba” veselības braucienā, kura garums 28 kilometri.

Pusnaktī no trešdienas uz ceturtdienu mājaslapā www.velo.lv noslēgsies iepriekšējā reģistrācija Talsu posmam. Reģistrēties par paaugstinātu maksu būs iespējams arī sacensību norises vietā, sākot no pulksten 09:30.

LA.lv