×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
25. janvāris, 2017
Drukāt

Talsu muzejs saņēmis dāvanā pūralādi ar neparastu stāstu

Sandra Priedes fotoSandra Priedes foto

Iepriekšējā gada nogalē Talsu novada muzejs dāvinājumā saņēma īpašu pūra lādi, LA.lv uzzināja muzejā.

“Kaut arī muzeja krājumā ir daudzas un dažādas lādes, kas iegūtas gandrīz visa muzeja pastāvēšanas laika posmā, tomēr šī ir īpaša, jo tās piederība nozīmīgām Talsu personām padara pilnīgāku priekšstatu par mūsu novada pagātni,” pauž Talsu novada muzeja krājuma glabātājs Alfrēds Moseičuks.

Zilā krāsā nokrāsoto koka pūra lādi ar kapara apkalumu izgreznojumiem muzejam novēlējusi bijušā un ilggadējā Talsu Valsts ģimnāzijas direktora Anša Dreimaņa jaunākā meita Larisa Ināra Vīgande. Viņa dzimusi 1928. gada 26. jūnijā toreizējās Talsu Valsts vidusskolas jeb tagadējā muzeja ēkas augšstāvā, vēlāk tās pašas skolas telpās krustīta. Par viņas krusttēvu kļuva vidusskolas latviešu valodas skolotājs un izcils novada kultūras darbinieks – Tīcs Dzintarkalns. Krusttēvam piederējušo pūralādi pēc T. Dzintarkalna nāves 1937. gada 7. jūnijā mantoja Larisa Ināra Dreimane, un viņas ģimene no tās vairs nešķīrās pat dodoties bēgļu gaitās uz Vāciju.

“Pateicoties Larisas Ināras gribai, beidzot mūsu novadam vērtīgais priekšmets pēc daudzu gadu desmitu prombūtnes atgriezās dzimtajā pusē – vecās ģimnāzijas telpās. Ceram, ka muzeja krājumā nonāks arvien vairāk vērtīgi un novada vēsturei nozīmīgi priekšmeti, kas iepriekš likās bija zuduši nākamām paaudzēm,” pauž Moseičuks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+