Kultūra
Kultūrpolitika

TDA “Liesma” lūdz Rīgas domi piešķirt tam pašvaldības kolektīva statusu 16

Foto: LETA

Tautas deju ansamblis (TDA) “Liesma” trešdien nosūtījis Rīgas domei vēstuli ar lūgumu piešķirt vairākiem ansambļiem pašvaldības kolektīva statusu, aģentūrai BNS pastāstīja TDA “Liesma” direktors un mākslinieciskais vadītājs Jānis Marcinkevičs.

Lūgums izteikts ar mērķi, lai turpmāk nepieļautu konfliktējošas situācijas un to, ka TDA varētu palikt bez telpām.

Kopš pērnā gada tautas deju kolektīvu “Liesma”, “Dzirkstele” un “Dzīpariņš” un “Oglīte” biedrības valdē darbojas arī šlāgergrupas “Baltie lāči” dalībnieki – Andris Baltacis un Arnis Rupainis, kuri ar dažādām darbībām “ir paralizējuši kolektīvu darbību”, pavēstīja Marcinkevičs.

“Viņi visu laiku ir Rēzeknē, atbrauc tikai uz sanāksmēm, un arī tad ne vienmēr. Viņi ir atņēmuši man paraksta tiesības bankā. Es nevaru veikt normāli darbību,” sašutumu pauda direktors.

Pagājušajā nedēļā biedrība no Rupaiņa un Baltača saņēma rīkojumu, ka TDA telpās Brīvības ielā 70 nevar uzturēties cilvēki, sevišķi bērni. Rīkojumam bija pievienots būvinženiera slēdziens, taču tas nebija parakstīts un apzīmogots. Pēc rīkojuma saņemšanas biedrības telpas apmeklēja Būvvaldes komisija, kas atzina, ka telpās nav tehniski vai sanitārijas pārkāpumi, un mēģinājumi tur var notikt.

Pēc šī gadījuma kolektīvu vadītājiem un bērnu vecākiem ir aizdomas, ka Rupainis un Baltacis vēlas telpas iegūt savā īpašumā.

“Mēs viņiem neinteresējam kā kolektīvi, par kultūras saglabāšanu vispār nav runas. Mums ir aizdomas, ka viņi grib no mums atbrīvoties, lai iegūtu telpas,” sacīja Marcinkevičs.

Rīgas domes Kultūras, izglītības un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane aģentūrai BNS pavēstīja, ka par saņemto vēstuli ir dzirdējusi, taču personīgi ar to nav iepazinusies. Kad biedrības vēstule nonāks līdz Izglītības, kultūras un sporta departamentam, tad tik sasaukta sapulce, kā arī jautājumu apspriedīs komitejā.

LA.lv