×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Tečeri izvada ar militāru godu


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vakar Londonā ar militāru godu pēdējā gaitā tika izvadīta Britānijas ietekmīgākā pēckara laikmeta premjerministre Mārgareta Tečere, kas nomira 8. aprīlī 87 gadu vecumā. 


 

Ar valsts karogu pārklātais Tečeres šķirsts katafalkā tika vests no kapelas Vestminsteras pilī uz Svētā Klementa baznīcu. Pēc tam Tečeres zārks
tika novietots uz lielgabala lafetes un, sešu zirgu vilkts, pārvests uz Svētā Pāvila katedrāli, kur notika atvadu dievkalpojums, klātesot karalienei Elizabetei II un viņas dzīvesbiedram Edinburgas hercogam, un aptuveni 2300 uzaicinātajiem viesiem un amatpersonām no 170 valstīm. Ceremonija bija tradicionāls kristiešu dievkalpojums, ievērojot metodistu tradīcijas, jo Tečere bija piederīga šim baznīcas virzienam. “Pēc karstos politiskos strīdos aizvadītās dzīves baronese Tečere ir guvusi mieru,” bēru dievkalpojumā Svētā Pāvila katedrālē teica Londonas bīskaps Ričards Čertrs. Cieņas un godbijības gaisotne Londonas ielās, izvadot pēdējā gaitā tik pretrunīgu politiķi, kāda bija Mārgareta Tečere, bija bēru ceremonijas pārsteidzošākā iezīme, uzskata BBC.

Londonas ielās bija pulcējušies ne tikai Dzelzs lēdijas cienītāji un atbalstītāji, kuri mūžībā aizgājušo politiķi godināja ar aplausiem, bet arī ekspremjeres pretinieki. Daži no viņiem bēru ceremonijai bija demonstratīvi pagriezuši muguru, bet citi kortežu pavadīja ar svilpieniem un nievājošiem izsaucieniem, taču tie apsīka tūkstošiem cilvēku aplausos.

Citviet Britānijā, piemēram, Jorkšīras grāfistē, kur Tečeres valdīšanas laikā tika slēgtas simtiem ogļraktuvju, simtiem bez darba palikušo ogļraču gadiem krājies naids pret konservatīvo premjeri guva skaļāku izpausmi. Par drošību Londonā vakar gādāja aptuveni 4000 policistu, taču viņiem bija maz darba. Britu policijai bija dots rīkojums atļaut protestus, bet tikai tādus, kas netraucē bēru procesiju un sabiedrisko kārtību, atzīmē BBC. Kāds protestētājs plakātā novēlēja Tečerei atdusēties nevis mierā, bet kaunā, taču nerada domubiedrus. Pēc publiskās bēru ceremonijas paredzēta Tečeres pīšļu kremēšana. Savā pēdējā gribā viņa vēlējusies, lai viņas pīšļi tiktu novietoti blakus vīra Denisa atdusas vietai kapsētā Čelsijā Londonas dienvidos.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+