Latvijā
Sabiedrība

“Tet Rīgas maratona” laikā nedrīkstēs veikt nesaskaņotus dronu lidojumus0

Foto-LETA

Civilās aviācijas aģentūra (CAA) brīdina tālvadības pilotus “Tet Rīgas maratona” laikā ievērot bezpilota gaisa kuģu ekspluatācijas noteikumus, neveicot aizliegtajās zonās lidojumus ar droniem, aģentūrai LETA sacīja CAA.

Rīgā nedēļas nogalē notiks vairāki publiski pasākumi ar lielu dalībnieku un skatītāju skaitu. Personas, kuras vēlas veikt pasākuma filmēšanu vai fotografēšanu, aicināti ievērot bezpilota gaisa kuģu lietošanas noteikumus un atcerēties, ka iepriekš nesaskaņots lidojums ar dronu ir atļauts tikai vietās, kur šādi lidojumi nevar nodarīt kaitējumu cilvēku veselībai, dzīvībai vai trešo personu mantai.

Lidojumu ar dronu tuvāk par 50 metriem pasākuma vietai nedrīkst veikt bez CAA izsniegtas atļaujas. Tāpat aģentūrā atgādināja, ka dronu lidojumi ir aizliegti tuvāk par 50 metriem no cilvēku pulcēšanās vietām.

CAA atgādina, ka Rīgas centrā ir noteikta pastāvīgā aizlieguma zona “EVR2”, kas stiepjas no Rīgas pasažieru termināla līdz Dzelzceļa tiltam un no Dzirnavu ielas līdz Kuģu ielai otrpus Daugavai. Šajā zonā lidojumi ar bezpilota gaisa kuģi nav atļauti bez CAA un Militārās policijas atļaujas.

Saistītie raksti

Lidojumi bez īpašas CAA atļaujas ir pieļaujami ārpus iepriekšminētajām vietām, piemēram, virs Daugavas posmā starp Dzelzceļa un Salu tiltu, ievērojot ierobežojumu nepielidot tuvāk par 50 metriem cilvēku pulcēšanās vietām vai jebkāda pasākuma norises vietai.

CAA piebilda, ka “Tet Rīgas maratona” laikā virs pasākuma vietas un cilvēku pulcēšanās vietām būs iespējams redzēt lidojumus ar bezpilota gaisa kuģiem, jo CAA ir izsniegusi trīs atļaujas lidojumu veikšanai. Atļaujas izsniegtas, jo CAA ir izvērtējusi visus riskus, pārliecinājusies par lidojumu drošumu un atzinusi, ka tie neapdraudēs pasākuma dalībniekus un skatītājus.

LA.lv