×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
29. jūlijs, 2014
Drukāt

Kā satrakojies “maliķis” policistiem tieši rokās ieskrēja. Aculiecinieka stāsts (5)

karte_29_07_5

Spraigi notikumi ar nelikumīgu šaušanu, mukšanu un uzbrukumu policistam risinājās 21. jūlijā Kandavas novada Zemītes pagastā trīs kilometrus no pagasta centra, netālu no ceļa Tukums–Kuldīga. Medību inspektoriem un policijai bija kļuvis zināms, ka viensētā “Vilklāvi” ieradies iepriekš daudzkārt par malumedniecību aizdomās turētais 1976. gadā dzimušais Edmunds V.

“Vilklāvi” atrodas uz tāda kā pauguriņa miežu lauka malā netālu no meža, un tajās dzīvo divi vidēja vecuma vīrieši Š. un G. Nav zināms, kas vēl saista šos abus vīriešus un aizturēto Edmundu, bet, ka tās ir medības, vismaz vietējiem medību kluba “Zemīte” un “Amula” medniekiem, kuru apsaimniekotās platības robežojas tuvējā mežā, nav nekāds noslēpums. Vīri vairākas reizes redzēti aizdomīgās situācijās, pat ķerti, taču allaž izsprukuši. Šoreiz nepaveicās. Gan tāpēc, ka ķērāji labi mobilizējās, gan tāpēc, ka viens likumīgais mednieks bija mežmalā tornī medībās un notikuma vietu – “Vilklāvus”, miežu lauku, pļavu un mežmalu – labi pārredzēja.

Labi novaktēja


Policija oficiāli notikušo komentēja tikai vispārīgi, bet man izdevās aprunāties ar mednieku, kurš atradās tornī.

“Man piezvanīja dažas minūtes pēc pieciem vakarā un teica, ka būšot maliķu ķeršana, lai es sēžu savā tornī rāmi un klusu, nešaudos, bet turu acis vaļā un skatos,” stāsta mednieks, kurš nevēlējās atklāt savu vārdu. “Pāris stundas nekas nenotika, ja neskaita, ka “Vilklāvos” vīri ik pa laikam binokļos vēroja apkārtni. Bija informācija, ka pirms tam visi trīs automašīnā bija izbraukuši pa apkārtnes ceļiem, mežu. Tas arī nav aizliegts, bet skaidrs, ka kaut kas brieda.” Pēc mednieka ziņām, maliķu ķeršanas operācijai bija piesaistīti vairāki medību inspektori, policisti un arī divi apsargi no uzņēmuma “LatRosTrans”, kura vads turpat iet.

“Kustība sākās ap deviņiem vakarā, kad Edmunds kopā ar vienu “Vilklāvu” iemītnieku izgāja no mājām un sāka iet pa miežu lauku. Redzēju, ka mežmalā viņi pamanījuši stirnu. Viņi aizgāja līdz trim siena ruļļiem, aiz kuriem aizslēpušies ap pusdesmitiem izšāva pa zvēru, bet netrāpīja,” atminas operācijā iesaistītais vīrs. “Tad negaidīti viņi raitā solī sāka iet nevis mājup, bet pretējā virzienā uz birzīti. Varbūt bija sajutuši, ka tiek vaktēti. Bet viņi nezināja, ka tieši birzītē atrodas medību inspektors un policists. Binoklī redzēju, ka “Vilklāvu” iedzīvotāju aiztur, bet otrais pamūk un skrien atpakaļ uz mājām, taču policists skrien pakaļ. Uzreiz zvanīju naftas vada apsargiem, lai brauc uz “Vilklāviem” nogriezt ceļu, jo Edmunds V. acīmredzot gribēja tikt līdz savam “Volvo” un aizbraukt. Bēglis, lai gan tukls, skrēja ātri, policists tikai lēnām tuvojās. Tad redzēju, ka viņš aizmet prom šaujamo – kā vēlāk izrādījās, karabīni “Mauser M03″, kas kopā ar optiku ir ap 2,5 tūkstošu eiro vērta, – un paķer no kontrolakas mietu.” Pēc desmitiem pienākusi ziņa, ka Edmunds V. no mieta ticis atbruņots un aizturēšanas laikā pamanījies vēl policistam iesist. Otra “Vilklāvu” iemītnieka nekur neesot bijis, mednieks spriež, ka viņš bijis kaut kur uz vakti mežā nosūtīts.

“Tie ir netīri vīri,” par aizturētajiem secina mednieks. “Pagājušogad visi trīs gāja pa mežu ar šaujamajiem, pienāca 50 metru attālumā no torņa, kurā sēdēju, zvanīju savam medību vadītājam, saskrēja inspektori, bet vīri aizmuka. Edmunds jau nemāk turēt muti: lielījies, ka no šī lauka pagājušajā gadā dabūjis deviņas mežacūkas un septiņus briežus. Šogad Vānes virzienā aizvedis metāla torni, Zemītes galdniecībā pasūtījis vairākus koka tornīšus. Vairākas reizes uz šī lauka esmu redzējis zvēru vilkšanas pēdas un to paliekas.”

Nedzirdēta pretošanās


Edmunda nelegālās darbības uzmanību piesaistījušas jau ilgāku laiku. Taču viņš vienmēr bijis pietiekami izmanīgs, dažas reizes vienkārši aizmucis, līdz šim ir bijis likumīgs mednieks ar ieroču turēšanas atļaujām. Malumedniecība viņam kļuvusi par ienesīgu gaļas ieguves un pārdošanas rūpalu. Kopā ar partneri uz dažām dienām pēc notikušā apcietināti, tagad palaisti vaļā.

Rūpals pa visu Latviju


“Šitādi agri vai vēlu iekrīt. Viņš darbojās pa visu Latviju. Meklēja vietējos ar līdzīgām tieksmēm, ar kuriem sadarbojās. Nezinu, uz ko viņš cerēja. Tas bija tikai laika jautājums, ka noķersim, jo informācijas no godprātīgiem cilvēkiem, tajā skaitā, normāliem medniekiem, kuru platībās viņš klīda, kuru torņus un zvēru barotavas izmantoja, bija daudz. Un vēl tas, ka maliķis pārgrieztām acīm ar mietu uzbruka formas tērpā esošam policistam, nereaģēja uz pistoles šāvienu gaisā, vispār ir kaut kas nedzirdēts! Tikai tad, kad policists sāka šaut pie kājām, nomierinājās,” komentē cits notikumos iesaistīts mednieks.

Par to vien – uzbrukumu policistam – draud cietumsods līdz pieciem gadiem. Tāpat būs jāatbild par ieroča aizmešanu un, protams, par nelikumīgo šaušanu. Starp citu, dzēris Edmunds V. nebija nemaz. Policijai no prakses zināms, ka maluzvejnieki mēdz būt zemāka sociālā slāņa un agresīvāki, bet malumednieki parasti ir saprātīgāki, jo viņiem taču jāiziet ārstu komisija.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kā beidzās šis stāsts ??? Kādu sodu saņēma ?

  2. KAMĒR BŪS HUMĀNISMS UN LIKUMU, KURI ATĻAUS MALUMEDNIECĪBU, TIKMER NEKAS NEMAINĪSIES!!!
    PAR PRETOŠANOS POLICIJAI VAI UZBRUKŠANU INSPEKTORIEM SODIEM JĀBŪT ĻOTI BARGIEM, LAI CILVĒKS SAPROT SAVU VAINU!!!!!!!! ĻOTI BARGIEM!!!!!!

  3. Vai nebūs tā kā Jelgavas Caunem ZZS dižbiedram – policijā pazuda visi papīri…?

    • Jau sen caur papīrgrauzi izlaisti…

    • …jā bet no amatiem nepazuda neviens policijas prieksnieka – jautājums skolas bērniem – kas tas ir – atbilde : korupcija: jautājums deputātiem – kas tas ir : ieinteresēšana lietas pazušanā…

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +6
Alūksne +3.7
Daugavpils +6.2
Saldus +2
Liepāja +6.9
Jelgava +5
Ventspils +6.8
Limbaži +4
Madona +5
Rēzekne +4
Draugiem Facebook Twitter Google+