×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
10. novembris, 2014
Drukāt

Tiesa atceļ lēmumu par Strīķei piemēroto rājienu (papildināts) (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa šodien atcēla Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka Jaroslava Streļčenoka lēmumu, ar kuru piemērots disciplinārsods – rājiens – bijušajai viņa vietniecei Jutai Strīķei.

Tiesneses Mairas Griķes motivēts sprieduma teksts būs pieejams 24.novembrī un tad to 20 dienu laikā varēs pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā, aģentūra LETA noskaidroja tiesā. Šī tiesnese iepriekš skatīja arī Strīķes pieteikumu par viņas atbrīvošanu no amata, un tiesneses lēmums viņai bija labvēlīgs.

KNAB preses pārstāve Laura Dūša informēja, ka KNAB pauž izbrīnu par tiesneses Griķes spriedumu. Neizpratni par minēto tiesas nolēmumu pastiprinot arī apstāklis, ka Ģenerālprokuratūras pārstāve pievienojās KNAB viedoklim un sniedza atzinumu, ka Strīķe nav ievērojusi iekšējos drošības kārtības noteikumus saistībā ar valsts noslēpuma objektu aizsardzības pasākumiem.

Pēc pilna sprieduma teksta izvērtēšanas KNAB lems par tālāku rīcību.

Kā ziņots, disciplinārlieta bija saistīta ar to, ka Strīķei nebija izsniegta speciālā atļauja pieejai valsts noslēpumam un, atjaunojot viņu amatā, Strīķei ar iestādes vadītāja rezolūciju tika noteikti pārvietošanās ierobežojumi, lai nodrošinātu likumā “Par valsts noslēpumu” noteikto valsts noslēpuma objektu aizsardzību.

Tomēr tika konstatēti fakti, kas liecināja, ka Strīķe nav ievērojusi minēto rezolūciju, līdz ar to tika sākta disciplinārlieta. Šīs disciplinārlietas izmeklēšanas komisiju vadīja bijušais Drošības policijas darbinieks, KNAB Iekšējās drošības nodaļas vadītājs Jānis Roze.

Jau ziņots, ka pērn 20.decembrī KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks, pamatojoties uz Strīķes darbības un tās rezultātu atkārtotu novērtēšanu un ņemot vērā to, ka Strīķe nenovērsa iepriekšējā novērtēšanā norādītās nepilnības savā darbībā, par ilglaicīgiem un sistemātiskiem pārkāpumiem nolēma Strīķi kā neatbilstošu ieņemamam amatam atbrīvot no darba.

Toreizējais premjers Valdis Dombrovskis (V) 7.janvārī Streļčenoka lēmumu atcēla, taču 14.janvārī Streļčenoks Strīķi atbrīvoja atkārtoti. 21.janvārī Dombrovskis paziņoja par atkārtotu Streļčenoka rīkojuma atcelšanu un Strīķes atjaunošanu amatā. Streļčenoks 7.februārī trešo reizi uzteica darbu savai vietniecei, bet šoreiz jaunā valdības vadītāja Laimdota Straujuma (V) strīdā neiejaucās un Streļčenoka rīkojumu neatcēla.

Tagad Strīķe ir pārcelta KNAB Juridiskās nodaļas galvenā speciālista (jurista) amatā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Streļčenoks 11.jūlijā parakstīja rīkojumu par toreizējās savas vietnieces Strīķes disciplinārsodīšanu un nolēma viņu pazemināt amatā uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem, sākot ar 21.jūliju. No šī datuma Strīķe tika iecelta par biroja Juridiskās un personālvadības nodaļas galveno speciālisti iesniegumu pieņemšanas jautājumos, taču drīz vien Strīķe saslima, bet aizpagājušajā nedēļā atgriezās darbā.

Strīķes prombūtnē KNAB tika veikta reorganizācija un izveidota Juridiskā nodaļa. Kad Strīķe atgriezusies darbā, viņai tika izsniegts jauns amata apraksts un rīkojums par viņas pārcelšanu Juridiskās nodaļas galvenā speciālista amatā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Si tada pati ka aboltinaizmet bet lien ka cuska atpakal bezgode savas cienas laikam nav ar varu nepanaksi lai cienitu.

  2. Kādu laiku nebija iespējas šo seriālu skatīties,vai kāds man nepateiktu kura šīs ziepju operas sērija pašlaik tiek demonstrēta masu mēdijos?

  3. Striķi nevar aiztikt, Kremlī būs neapmierināti.

  4. … Iznemot nacionalus un patriotus no NA un varbut LRA politikiem, kas zin kuram vairs var uzticeties … !

  5. Ja valdība nebaidītos no Streļčenoka atriebības,tad sen jau jautājums būtu izlemts

  6. Kumēdiņi no Streļčenoka puses, āksts, ne vadītājs ir Streļčenoks. Un tāds .. vada KNAB? Ha-ha-ha!

Draugiem Facebook Twitter Google+