×
Mobilā versija
Brīdinājums +8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
13. marts, 2012
Drukāt

Tiesa atļauj rīkot 16.marta pasākumus arī “Apvienībai pret nacismu”

legoinaru_pasakums_policisti

Administratīvā rajona tiesa šodien nolēmusi atcelt Rīgas domes aizliegumu “Apvienībai pret nacismu” rīkot divus pasākumus 16.martā, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

“Apvienība pret nacismu” 16.martā no plkst.8.45 līdz 9.15 aptuveni 20 cilvēku sastāvā dosies uz Brīvības pieminekli, lai noliktu tur ziedus, bet pēc tam no plkst.10 līdz 13 apvienība bija iecerējusi organizēt aptuveni 100 cilvēku sapulci Brīvības pieminekļa laukumā pie Bastejkalna.

Kā ziņots, pirmdien tiesa atcēla domes aizliegumu Uldim Freimanim 16.martā pieminēt “Baigā gada staļinisma upurus”, Freimanis 16.martā Brīvības pieminekļa laukumā pie “Laimas” pulksteņa varēs organizēt iecerēto piketu, kas notiktu vienlaikus ar pieteikto “Daugavas Vanagu” gājienu, – no plkst.11 līdz 14. Freimanis piketā plāno pulcēt aptuveni desmit domubiedrus.

Arī “Daugavas Vanagi” tiesā apstrīdējuši pašvaldības aizliegumu rīkot latviešu leģionāru piemiņas pasākumus 16.martā. “Daugavas Vanagi” arī šogad, tāpat kā citus gadus, pieminot latviešu leģionārus, vēlas doties gājienā no Doma baznīcas līdz Brīvības piemineklim un tur nolikt ziedus.

Jau vēstīts, ka Rīgas dome 6.martā nolēma aizliegt visus 16.martā plānotos pasākumus gan tiem, kuri šajā datumā publiski vēlas godināt latviešu leģionārus, gan arī viņu pretiniekiem, lai izvairītos no iespējamām provokācijām un sabiedriskās drošības apdraudējuma. Vairākas organizācijas šāds lēmums neapmierināja, tāpēc tās to pārsūdzēja tiesā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+