Latvijā
Kriminālziņas

Tiesa patur apcietinājumā Sīrijā karojušo jaunieti no Latvijas 16

Foto Reuters/Scanpix/LETA

Rīgas apgabaltiesa šodien nolēma paturēt apcietinājumā jaunieti no Latvijas, kurš tiek turēts aizdomās par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Sīrijā, pastāstīja jaunieša advokāts Raitis Mediņš.

Mediņš tiesas argumentus neminēja, jo klients viņam nav atļāvis sniegt komentārus. Mediņš gan noliedza iepriekš medijos izskanējušās ziņas, ka jaunietis būtu atteicies no advokāta.

Aizdomās turēto žurnālistiem nebija iespējams ieraudzīt, jo lietu skatīja Abrenes ielas tiesu nama vienā no zālēm, kurā iespējams apcietināto ievest caur apmeklētājiem neparedzētiem gaiteņiem. Tiesas sēde ilga aptuveni stundu, ieskaitot laiku, ko tiesnesim bija nepieciešamas pavadīt lēmuma sagatavošanai.

Jaunietis ir pirmais Latvijas iedzīvotājs, kurš notverts par karošanu nemierīgajā valstī. Kā iepriekš informēja Drošības policija (DP), kriminālprocess pret minēto personu tika sākts 2015.gada novembrī par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā.

Šovasar DP ieguva informāciju, ka minēto Latvijas pilsoni ir aizturējušas Turcijas varas iestādes, kas septembrī pieņēma lēmumu par šīs personas deportēšanu. Pēc deportācijas no Turcijas DP konvojēja aizdomās turēto uz Latviju, kur viņš tika aizturēts. Aizdomās turētajam kā drošības līdzeklis tika piemērots apcietinājums.

Saistītie raksti

DP neatklāja aizdomās turētās personas vārdu un pat dzimumu, taču apliecināja, ka šobrīd DP lietvedībā ir trīs kriminālprocesi par Latvijas iedzīvotāju iespējamu prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Sīrijā. LETA jau vēstīja, ka viena no personām, kurai inkriminēts šis noziegums, ir bijušais Latvijas Islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs, kurš iepriekš uzsaukumā internetā atbalstīja teroristu uzbrukumus Francijai un slavināja džihādu.

Pēc Latvijas Televīzijas rīcībā esošās neoficiālās informācijas, aizturētā persona ir kāds Mārtiņš, par kura došanos uz Sīriju pagājušā gada rudenī vēstīja raidījums “De facto”. Mārtiņš esot diezgan noslēgts jaunietis no Brocēniem, kurš labi pratis angļu valodu, daudz laika pavadījis internetā un, mācoties 12.klasē, reģistrējies vienā no lielākajiem musulmaņu forumiem.

LA.lv