×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
10. decembris, 2012
Drukāt

Tiesībsargs: Cilvēktiesībām ir jābūt valsts prioritātei

Foto - LETAFoto - LETA

Cilvēktiesībām un to nodrošināšanai nacionālā un pārnacionālā līmenī ir jābūt valsts prioritātei, šodien ikgadējā Tiesībsarga konferencē sacīja tiesībsargs Juris Jansons.

Viņš akcentēja, ka cilvēktiesības vistiešākajā mērā ir saistītas ar ikviena pamattiesībām, tostarp tiesībām uz privātām brīvībām, labklājību un attīstību. “Ņemot vērā ekonomisko un jo īpaši sociālo situāciju Latvijā un Eiropā, atbildīgajām amatpersonām un institūcijām būtu jāizrāda sevišķas rūpes ne tikai vārdos, bet arī darbos pret ikvienu iedzīvotāju,” teica Jansons.

Tiesībsargs norādīja, ka ikvienai valstij būtu jātiecas ieviest ANO cilvēktiesību deklarācijā ietvertos principus, lai sasniegtu tiesiskas un atbildīgas valsts līmeni. Jansons uzsvēra, ka tikai tiesiskā un sociāli atbildīgā valstī ikviens cilvēks ir vienlīdzīgs, sociāli nodrošināts un laimīgs.

Tiesībsargs minēja, ka ikvienā Eiropas valstī ir sastopamas problēmas ar cilvēktiesību ievērošanu, jo īpaši sociālo un ekonomisko tiesību jomā. “Cilvēktiesībām un labai pārvaldībai nav jābūt tikai skaistam sauklim vai izkārtnei. Šos principus ir jāgrib īstenot ikvienā valsts pārvaldes līmenī,” teica Jansons.

Tiesībsargs norādīja, ka, lai arī parasti par cilvēktiesībām runā kā valsts atbildību un pienākumu, ikvienam cilvēkam būtu jāizrāda aktīva griba un līdzdalība cilvēktiesību ievērošanā. Viņš uzsvēra, ka šai ziņā vitāli svarīgi ir cilvēku izglītošana par cilvēktiesību jautājumiem.

Kā ziņots, šodien, Starptautiskajā cilvēktiesību dienā, sākas ikgadējā konference par aktuālajiem cilvēktiesību jautājumiem, kura Tiesībsarga birojā norisināsies līdz trešdienai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+