×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
3. aprīlis, 2013
Drukāt

Tiesībsargs kritizē amatpersonas par neieklausīšanos biroja teiktajā

Foto - LETAFoto - LETA

Tiesībsargs Juris Jansons kritizē amatpersonas par neieklausīšanos biroja teiktajā, kam pēc tam jātērē daudz laika un resursu, un pauž gandarījumu par Satversmes tiesas spriedumu fotoradaru lietā, aģentūrai BNS Jansona viedokli pauda komunikācijas nodaļas vadītāja Ruta Siliņa.

Tiesa atzinusi, ka Satversmei neatbilst situācija, ka transportlīdzekļa īpašnieks, kas spēkratu nav vadījis pārkāpuma fiksēšanas brīdī, netiek uzklausīts un pēc soda uzlikšanas viņš nevar lūgt pārskatīt uzlikto sodu.

“Tiesībsargs Juris Jansons norāda, ka atbildīgajām amatpersonām būtu jāmaina pieeja  – vispirms noliegt tiesībsarga norādītos trūkumus un piedāvātos risinājumus, bet tikai pēc tam iedziļināties un vērtēt pēc būtības. Atbildīga pieeja būtu sākumā ieklausīties Tiesībsarga biroja teiktajā un tad izvērtēt, aģentūrai BNS Jansona viedokli pauda Siliņa.

Tiesībsargs ar spriedumu ir apmierināts, norādot, ka likumdevējam vēl jānovērš spriedumā norādītie trūkumi un jāpilnveido tiesību akti.

“Žēl, ka tam vajadzēja tik daudz laika un resursus, sākot no Tiesībsarga biroja, dažādām tikšanās reizēm ar iesaistītajām pusēm un beidzot ar darbu Satversmes tiesai. Ja atbildīgās institūcijas jau sākotnēji būtu ieklausījušās Tiesībsarga biroja teiktajā, tad rezultāts visticamāk būtu tāds pats, tikai bez lieka laika un resursu tēriņa,”

uzsvēra Siliņa.

BNS jau rakstīja, ka birojs apstrīdēja tiesā Ceļu satiksmes likuma panta normu, kas paredz – ja pārkāpums fiksēts ar tehniskiem līdzekļiem, par to bez transportlīdzekļa vadītāja klātbūtnes tiek sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, kas tiek nosūtīts transportlīdzekļa reģistrācijas apliecībā norādītajam turētājam vai, ja turētājs nav norādīts, ‒ transportlīdzekļa īpašniekam.

Tādējādi spēkā esošā Ceļu satiksmes likuma redakcija neparedz valstij pienākumu noskaidrot un sodīt pārkāpuma izdarītāju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+