×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
18. decembris, 2014
Drukāt

Tiesnešu disciplinārkolēģija izbeidz vienu disciplinārlietu pret Bulu

Foto: LETAFoto: LETA

Tiesnešu disciplinārkolēģija šodien nolēma izbeigt vienu no disciplinārlietām, kas tika ierosinātas pret Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas tiesnesi Raimondu Bulu.

Pats tiesnesis pēc lēmuma pasludināšanas žurnālistiem norādīja, ka nevar atklāt informāciju par pieņemto lēmumu.

Jautāts, vai viņš ir izdarījis pārkāpumu, Buls atbildēja noliedzoši, citējot Anšlava Eglīša rakstīto, ka, ja vienu suni sit, pārējie krīt virsū sistajam.

Tiesnešu disciplinārkolēģijas vadītājs Pēteris Dzalbe, neatklājot tiesneša vārdu, norādīja, ka kolēģija nolēma izbeigt pret tiesnesi rosinātu disciplinārlietu, jo uzskatīja, ka lieta ir nepamatota, un nesaskatīja tos pārkāpumus, kuri bija norādīti rīkojumā par disciplinārlietas ierosināšanu.

Šo disciplinārlietu pret Bulu iepriekš ierosināja tieslietu ministrs pēc “SEB līzinga” pieteikuma.

Tomēr Tiesnešu disciplinārkolēģija šodien skata pret Bulu ierosināto disciplinārlietu saistībā ar Augstākās tiesas (AT) 31.oktobra spriedumu, kurā Civillietu departaments atcēla pirmās instances tiesas spriedumu par SIA “Gvano” ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesa (ĀTAP) plāna apstiprināšanu.

“Gvano” vārds iepriekš izskanējis AS “Swedbank” izplatītajā paziņojumā par ļaunprātīgām maksātnespējām. Šo disciplinārlietu pret tiesnesi bija ierosinājusi Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja.

Tikmēr Tiesnešu disciplinārkolēģija 24.oktobrī lēma Bulam kā disciplinārsodu piemērot rājienu lietā, kas bija ierosināta pēc bijušā tieslietu ministra Gaida Bērziņa (VL-TB/LNNK) rīkojuma par Tiesnešu ētikas kodeksa normu rupju pārkāpumu, un par tiem pašiem apstākļiem ar apgabaltiesas priekšsēdētāja lēmumu ierosināta disciplinārlieta pret minēto tiesnesi par tīšu likuma pārkāpumu tiesas lietas izskatīšanā.

Buls rājienu pārsūdzēja Disciplinārtiesā, kura sūdzību skatīs nākamā gada 8.janvārī.

Bērziņš disciplinārlietu bija ierosinājis AS “Swedbank” sūdzības dēļ.

Jau ziņots, ka, izskatot Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta virsprokurora protestu un citus lietai pievienotos dokumentus, AT Civillietu departaments paplašinātā sastāvā konstatēja, ka protestā norādītais “Swedbank” tiesību aizskārums ir radies divu secīgu un savstarpēji saistītu ĀTAP realizācijas rezultātā.

Proti, “Swedbank” galveno parādnieku SIA “Tērbatas biznesa centrs” un SIA “Arts Plaza” ĀTAP realizācijas rezultātā, samazinot no aizdevuma līgumiem izrietošos “Swedbank” prasījumus pret galvenajiem parādniekiem un pēc šo ĀTAP plānu izpildes uzskatot, ka ir izbeigusies “Swedbank” ķīlas tiesība uz trešajai personai – ķīlas parādniekam “Gvano” – piederošo nekustamo īpašumu.

Tāpat, kā toreiz lēmumā norādīja AT, tiesību aizskārums radies, sākot “Swedbank” ķīlas parādnieka “Gvano” ĀTAP ar galvenā parādnieka ĀTAP rezultātā samazināto “Swedbank” prasījumu pret “Gvano”, par kuru atbild “Gvano” ieķīlātais īpašums – turklāt pēc galveno parādnieku ĀTAP plānu izpildes uzskatot, ka ķīlas tiesības ir izbeigušās un “Swedbank” vairs nav “Gvano” nodrošinātais kreditors.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+