Latvijā
Novados

VIDEO: Ministrs Pūce tiekas ar Kārsavas iedzīvotājiem0


Juris Pūce
Juris Pūce
Foto: Karīna Miezāja/LA

Turpinot Latvijas politiskajā vēsturē apjomīgāko sabiedrisko apspriešanu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce tikās ar Kārsavas iedzīvotājiem, lai skaidrotu pašvaldību reformu.

Ministrs informēja iedzīvotājus par reformas nepieciešamību, tās īstenošanas gaitu, kā arī skaidroja sagaidāmos ieguvumus pēc reformas pabeigšanas.

Iedzīvotāji bija aicināti piedalīties diskusijā un uzdot jautājumus ministram klātienē, tādējādi noskaidrojot būtiskāko gan par pieejamajiem pakalpojumiem, gan arī par teritorijas attīstības perspektīvām.

Tikšanos ar Kārsavas iedzīvotājiem vadīja laikraksta “Latvijas Avīze” galvenās redaktores vietnieks Ivars Bušmanis.

Ministra tikšanos ar iedzīvotājiem bija iespējams vērot sociālo tīklu vietnē Facebook profilos VARAMLatvija un LA.LV, kā arī portālā LA.LV.

Tikšanās norises ieraksts tiks publicēts VARAM mājas lapā un svarīgāko par diskusiju varēs lasīt arī laikrakstā “Latvijas Avīze”.

Administratīvā reforma paredz Ludzas novada apvienošanu ar bijušā rajona teritoriju – Kārsavas, Ciblas un Zilupes novadu, pārliekot akcentu no bieži vērojamās neproduktīvās savstarpējās šo pašvaldību konkurences uz integrētu un racionālu kopīgo resursu un pozitīvās pieredzes izmantošanu.

Pēc ministrijas projektam. Ar 23 tūkst. iedzīvotājiem apvienotais Ludzas novads būtu 10. mazākais Latvijā. Tomēr jāņem vērā, ka atbilstoši prognozēm līdz 2030. gadam iedzīvotāju skaits samazināsies par 24% – līdz 17 tūkst.

Platības ziņā (2413 km2) Ludzas novads būtu 12. lielākais valstī, bet uzņēmējdarbībā radītās pievienotās vērtības apjoma ziņā (31,1 milj. EUR) tas apsteigtu tikai Balvu un Alūksnes novadus.

Rēķinot pievienoto vērtību uz 1 iedzīvotāju (1,4 tūkst. EUR), tas būt 34. no 35. plānoto pašvaldību teritorijām (apsteidzot tikai Balvu novadu).

Saistītie raksti

Apvienotā Ludzas novada izvietojums perifērijā – Krievijas pierobežā, kas bieži tiek minēts kā galvenais iemesls vājajam ekonomiskās attīstības līmenim, mērķtiecīgi strādājot, varētu kļūt par galveno Ludzas novada līdz šim neizmantoto potenciālu.

Aicinām sekot līdzi informācijai ministrijas mājaslapas sadaļā “Administratīvi teritoriālā reforma”. Tāpat atgādinām, ka iedzīvotājiem ir iespēja uzdot savus jautājumus Reformas zvanu centrā pa tālruni 68 806 999 vai iesūtīt elektroniski uz e-pastu reforma@varam.gov.lv.

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
Ždanoka “uzmetusi” Mamikinu – no sava EP mandāta neatteiksies 2
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Par dzimtas īpašumu jūras krastā jācīnās ar ātro kredītu miljonāriem
5 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Miljons eiro no valsts kabatas”Saskaņai” un Ždanokai 3
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Latvijā
Par dzimtas īpašumu jūras krastā jācīnās ar ātro kredītu miljonāriem
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Gobzemam piederējusi deklarācijā nenorādīta māja
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Šorīt uz Tallinas šosejas notikusi smaga avārija; divi bojāgājušie
13 stundas
LE
LETA
Dabā
Pieņemsies spēkā vējš. Prognoze pirmdienai
10 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Ždanoka “uzmetusi” Mamikinu – no sava EP mandāta neatteiksies 2
4 stundas