Mobilā versija
+3.7°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
28. janvāris, 2014
Drukāt

Tikai “Rīgas satiksmes” transportlīdzekļos

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Dzīvoju Ziepniekkalnā. Esmu 3. grupas invalīde un Rīgas sabiedriskajā transportā varu braukt bez maksas, bet “Rīgas satiksmes” zilajos mikroautobusos atlaižu kartes neņem, tikai 1. un 2. grupas invalīdu apliecības. Ar sāpošu sirdi skatos, kā mikroautobusi aizbrauc pustukši, bet autobusi ir pilni stāvgrūdām.
Anna Armanova

Uzņēmums “Rīgas satiksme” neveic mikroautobusu pārvadājumus pilsētā, bet to dara privāts uzņēmums – “Rīgas mikroautobusu satiksme”, kas uzvarēja “Rīgas satiksmes” organizētajā konkursā par minibusu pārvadājumiem, atbild Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis. “Rīgas satiksme” minētos pārvadājumus tikai pārrauga. “Rīgas dome nevar uzlikt par pienākumu privātam uzņēmumam bez maksas pārvadāt 3. grupas invalīdus, kā to dara “Rīgas satiksme”, kas par to saņem dotācijas no Rīgas pašvaldības, jo ir tai piederošs uzņēmums. Savukārt 1. un 2. grupas invalīdu pārvadāšanu bez maksas par pienākumu uzliek likums,” skaidro U. Vidauskis.

Rīga ir viena no pirmajām pašvaldībām valstī, kas lēmusi, ka 3. grupas invalīdi Rīgas domes sabiedrisko transportu var izmantot bez maksas. Šie grozījumi Rīgas domes saistošajos noteikumos stājās spēkā 2013. gada 16. martā. Piešķirot 100% atlaidi braukšanai sabiedriskajā transportā 3. grupas invalīdiem, Rīgas dome rēķinājās, ka pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” ieņēmumi samazināsies par vairāk nekā trim miljoniem latu gadā.

Savukārt 1. un 2. grupas invalīdi var braukt bez maksas visā Latvijas teritorijā, un to nodrošina valsts.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+