×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. jūlijs, 2013
Drukāt

Toms Šmēdiņš un Sorokins paliek ārpus izslēgšanas spēlēm

foto - fivb.orgfoto - fivb.org

Trešo uzvaru trijās pasaules čempionāta spēlēs ceturtdien izcīnīja Aleksandra Samoilova un Jāņa Šmēdiņa pludmales volejbola duets, bet Ruslans Sorokins un Toms Šmēdiņš cieta neveiksmi un viņi izslēgšanas turnīrā nepiedalīsies.

Savukārt pirmo neveiksmi turnīrā piedzīvoja Mārtiņš Pļaviņš ar Jāni Pēdu, tomēr viņi sacensību 1/16 finālam bija kvalificējušies jau iepriekš.

Ar sesto numuru izliktie Samoilovs un J.Šmēdiņš F apakšgrupas trešās kārtas mačā ar 2-0 (21:16, 21:18) uzveica Nīderlandes duetu Dānu Spijkersu/Kristiānu Farenhorstu, kuriem turnīrā 19.numurs. Kaut jau pirms šīs cīņas bija praktiski skaidrs, ka Latvijas duets iekļūs izslēgšanas spēlēs, viņiem arī izdevās pielikt treknu punktu un to nodrošināt oficiāli.

Tāpat šajā grupā spēlēja arī sacensību 30.numurs Sorokins un T.Šmēdiņš, kuriem trešā apakšgrupas spēle bija īpaši svarīga, lai izvairītos no rēķināšanas, vai izdosies iekļūt izslēgšanas spēlēs. Izšķirošajā mačā Latvijas pāris ar 1-2 (21:17, 15:21, 11:15) tomēr zaudēja Danielam Milneram un Jergam Vuclam no Austrijas, kuriem turnīrā ticis 43.numurs.

Līdz ar to uzvaru grupā ar trim panākumiem izcīnīja Samoilovs/J.Šmēdiņš, bet Austrijas, Nīderlandes un Sorokina/T.Šmēdiņa pārim bija pa vienai uzvarai. Pēc organizatoru aprēķiniem izrādījās, ka tieši otrs Latvijas duets palicis kopvērtējuma ceturtajā vietā, zaudējot cerības uz dalību izslēgšanas spēlēs. Noslēguma kopvērtējumā Sorokins un T.Šmēdiņš ieņēma dalītu 37.vietu.

Tā kā trim komandām bija vienāds punktu skaits, vietu sadalījumu šo komandu vidū aprēķināja pēc šo komandu savstarpējo spēļu mazo punktu attiecības. Šajā gadījumā netika ņemtas vērā spēles ar Samoilovu/Šmēdiņu. Ja divām komandām būtu vienāds uzvarēto/zaudēto spēļu skaits, tad ņemtu vērā tikai savstarpējās spēles rezultātu. Noprotams, ka Latvijas duetam pietrūcis viens vienīgs punkts mačā ar Nīderlandes pāri, jo Spijkersam/Farenhorstam savstarpējo spēļu punktu attiecība ir “-1”, bet Sorokinam/T.Šmēdiņam – “-2”.

Kā ziņots, pirmajā kārtā abi Latvijas pāri tikās savā starpā, smagu uzvaru ar rezultātu 2-1 (18:21, 21:17, 15:12) izcīnot Samoilovam un J.Šmēdiņam.

Savukārt otrajā kārtā pēdējo trīs “Grand Slam” turnīru finālisti Samoilovs/J.Šmēdiņš ar 2-1 (21:23, 22:20, 21:19) smagā cīņā bija pārāki pār austriešiem, bet Sorokins un T.Šmēdiņš ar 2-1 (16:21, 21:14, 17:15) pārspēja Nīderlandes pāri.

Pasaules čempionātā vīriešu un sieviešu konkurencē 48 dueti sadalīti pa 12 apakšgrupām. Sacensību izslēgšanas cīņām kvalificēsies grupu divi labākie pāri, kā arī astoņi labākie trešo vietu ieguvēji.

Savukārt B apakšgrupā pirmo neveiksmi čempionātā piedzīvoja Pļaviņa un Pēdas duets. Ar 23.numuru izliktie latvieši nespēja izrādīt nopietnu pretestību olimpiskajiem sudraba medaļniekiem un pašreizējiem pasaules čempioniem Alisonam Čeruti un Emanuelam Regu no Brazīlijas, kuri izlikti ar otro numuru, ciešot neveiksmi ar 0-2 (17:21, 11:21).

Jau pirms šī mača latvieši bija garantējuši vietu grupas labāko divu komandu vidū, bet ceturtdien noskaidrojās, ka viņi palika tieši otrie.

Kā ziņots, Pēda un Pļaviņš uzvaru izcīnīja arī B grupas pirmajā mačā otrdien, kad ar 2-0 (21:17, 21:16) pieveica ar 26.numuru izliktos itāļus Paolo Ingroso un Mateo Čečīni, bet otrajā cīņā trijos setos ar rezultātu 2-1 (21:15, 18:21, 15:12) sīvā cīņa uzveica poļus Jaroslavu Lehu un Damjanu Vojtasiku, kuri turnīrā izlikti ar 47.numuru.

Līdz ar to piektdien divi Latvijas dueti ar 1/16 finālu uzsāks dalību izslēgšanas spēlēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+