×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2015
Drukāt

Tradicionālās dzejas un repa sacīkstes šoreiz notiks Centrāltirgū

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rakstniecības un mūzikas muzejs aicina pieteikties Dzejas un repa sacīkstēm, kas notiks 13. maijā plkst.15 Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljonā un ar kurām šoreiz tiek atzīmēta Valsts valodas diena, LA.lv uzzināja muzejā.

Dzejas un repa sacensību norises vieta nav izvēlēta nejauši – 2015. gada Valsts valodas dienas sauklis ir Jura Alunāna dzejas rindas: “Nav jāskatās arvien tik grāmatā!/ Uz tirgus skan ar daža gudrība.” Tādēļ šī gada sacīkstes ieguvušas nosaukumu “Valodas tirgus”.
Sacīkstēs piedalīties aicināti dzejas un repa autori vecumā no 16 gadiem. Dalībniekus vērtēs profesionāļu žūrija, par muzikālo noformējumu rūpēsies Mixmaster AG (Andris Gailis).

Tradīcija svinēt Valsts valodas dienu aizsākta 2012. gadā ar mērķi Jura Alunāna dzimšanas dienā radošā un mūsdienīgā veidā svinēt to, ka mūsu valsts valoda ir latviešu valoda.

Rīkotāji skaidro, ka katrā no sacīkšu kategorijām tiks apbalvoti trīs laureāti. Galvenā balva uzvarētājam dzejas grupā ir dalība Rakstnieku savienības Literārajā akadēmijā; repa grupā – vienas dziesmas ieraksts profesionālā ierakstu studijā.

Pieteikšanās sacīkstēm līdz 10. maijam, rakstot uz e-pastu sacikstes@rmm.lv, norādot vecumu, kā arī kategoriju, kurā piedalīsies – dzeja vai reps. Dalībnieku skaits ir ierobežots un tie tiks apstiprināti pieteikšanās secībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+