×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
22. februāris, 2013
Drukāt

Tradicionālo Grāmatu izstādi bagātinās plaša kultūras programma

foto - Letafoto - Leta

Nākamnedēļ Ķīpsalas hallē četru dienu garumā notiks tradicionālā starptautiskā grāmatu un izdevniecību izstāde “Latvijas Grāmatu izstāde”, kas būs bagāta ar dažādiem kultūras notikumiem. Izstāde notiks no 28. februāra līdz 3. martam, un tās laikā Ķīpsalā varēs baudīt autoru priekšlasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, tikties ar rakstniekiem, iepazīties ar izdevniecību jaunumiem, iegādāties grāmatas par īpaši izdevīgām izstādes cenām un Grāmatu maiņas punktā mainīties ar citu lasītāju grāmatām, informēja izstāžu rīkotājsabiedrības “BT 1” pārstāve Inese Libere.

28. februārī plkst.12 notiks izstādes oficiālā atklāšanas ceremonija, pēc kuras visi interesenti aicināti uz pasākumu “Grāmatniecība 2012 – ko lasījām, ko pirkām, kas priecē un satrauc izdevējus”, kurā Latvijas Grāmatnieku ģildes, Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas, Latvijas Grāmattirgotāju asociācijas un Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) pārstāvji stāstīs par pērno gadu un šā gada prognozēm.

Šogad Latvijas Grāmatnieku ģilde sadarbībā ar izdevniecībām būs parūpējusies par īpaši interesantu un daudzveidīgu kultūras programmu, kurā katrs varēs atrast sev interesantu un saistošu pasākumu. Izstādē notiks arī vairāki semināri izdevējiem un grāmattirgotājiem, LNB prezentēs digitālās bibliotēkas jaunos pakalpojumus un “Gaismas pils” piedāvājumu.

Izstādes laikā Ķīpsalā norisināsies vairāki pasākumi, veltīti debijai literatūrā – 1. martā plkst.11 notiks jaunā autora ViVo fantāzijas romāna “Noljāras kristāli” prezentācija, kuru vadīs Māris Olte, 2.martā plkst.10 notiks Māra Jonava saruna ar jauno autori Lauru Vilku par grāmatu “Dana un medaljons”, savukārt plkst.17 norisināsies latgaliešu dzejnieces Emīlijas Kalvānes grāmatas “Atvosora” prezentācija.

Allaž lielu interesi rada grāmatas, kas ir par labi pazīstamiem, dižiem cilvēkiem – aktieriem, rakstniekiem, ārstiem, žurnālistiem, politiķiem, kā arī nozīmīgiem notikumiem vai kuru tapšanā piedalījušās spilgtas personības. Arī Grāmatu izstādē savus atvēršanas svētkus piedzīvos vairākas šādas grāmatas. 1. martā plkst.12 Ķīpsalā tiks atzīmēta Dailes teātra aktrises Olgas Dreģes jubileja un notiks māksliniecei veltītās grāmatas “Izslāpums. Olga Dreģe” atvēršanas svētki. Pasākumā piedalīsies pati jubilāre, kā arī grāmatas autore Irēna Lagzdiņa, priekšvārda autori Jānis Streičs un Viktors Hausmanis.

Kembridžas universitātes profesores Māras Kalniņas grāmatā “Senie Dzintara ceļi: no Rīgas līdz Bizantijai” aprakstīti divi lielākie senās pasaules dzintara ceļi, kas no Latvijas veduši cauri Eiropas vidienei uz Vidusjūru un pa Daugavu un Dņepru – līdz Melnajai jūrai. Dzintars viņas grāmatā atklājas pavisam neredzētās krāsās un līdz šim nezināmos pagriezienos. Diskusijā par saules akmens ceļiem Latvijā, kas notiks 1. martā plkst.13, piedalīsies pati autore, kā arī profesore Janīna Kursīte, Aiva Rozenberga un grāmatas tulkotāja Elita Saliņa.

Populārā žurnāliste, vairāku biogrāfisku grāmatu autore Līga Blaua drīzumā laidīs klajā jaunu grāmatu, kurā savijušies stāstījumi par spilgtākajām personībām Latvijas kultūrā – Rūdolfu Blaumani, Jāni Jaunsudrabiņu, Regīnu Ezeru, Veltu Līni, Eiženu Finku un citiem. 1.martā plkst.16 Ķīpsalā ar autori par topošo grāmatu sarunāsies Evija Veide.

Savukārt 1. martā plkst.17 dzejniece Amanda Aizpuriete un literatūrzinātniece Anda Kubuliņa dzejas izlases “Melnās gailenes” atvēršanas svētkos iepazīstinās ar literatūrzinātnieces, prestižās Konvela universitātes profesores Intas Ezergailes mūža otrajā pusē sarakstīto dzeju, kas rakstīta angliski, bet tagad lasāma latviski, bet 2. martā plkst.11 notiks Margitas Gūtmanes un Liānas Langas saruna par dzejnieci Veroniku Strēlerti – “Dzīve ir viens vella izgudrojums”.

Lai piedalītos izstādē, tiktos ar saviem lasītājiem un prezentētu latviešu valodā izdoto grāmatu “Kāpēc itāļiem patīk runāt par ēdienu” 2.martā plkst.13 Ķīpsalā viesosies populārā tulkotāja, rakstniece un literārā aģente Jeļena Kostjukoviča – ukraiņu izcelsmes rakstniece, kas šobrīd dzīvo Itālijā, ieguvusi milzu atzinību un atpazīstamību Krievijā, pateicoties sava drauga Umberto Eko darbu izcilajiem tulkojumiem krievu valodā.

Arī jaunajiem grāmatu lasītājiem izstādē būs interesanti, jo 2. martā ir paredzēti īpaši bērniem rīkoti pasākumi un prezentācijas. Plkst.10.30 izstādes mazākie apmeklētāji būs aicināti uz latgaliešu bērnu rītu, kurā būs iespēja iepazīties ar grāmatas “Myusu sātā” varoņiem un viņu piedzīvojumiem Latgales lauku sētā, bet plkst.12 sāksies “Lielie lasīšanas svētki”, kas ir ikgadējs lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu un jauniešu žūrija” noslēguma pasākums un Ķīpsalā pulcē aizrautīgākos lasītājus no visas Latvijas, kas pēc veselu gadu ilguša rūpīga darba ir nominējuši populārākās bērnu grāmatas, kuru autorus, ilustrētājus, tulkotājus un izdevējus apbalvos Ķīpsalā.

Savukārt Latvijas Grāmatnieku ģildes stendā plkst.12 notiks tikšanās ar rakstniekiem Ievu Samausku un Juri Zvirgzdiņu, bet plkst.14.30 par otrklasnieku dzīvi un jautro grāmatu “Berts un otrā B” stāstīs populārā igauņu rakstniece Pireta Rauda, tulkotāja Maima Grīnberga un mākslinieks Mārtiņš Zutis, savukārt plkst.15 izdevniecība “Liels un mazs” aicinās jaunos lasītājus uz jauno grāmatu karuseli.

Izstādē varēs uzzināt arī par veselīgu uzturu un dzīvesveidu, jo 3. martā notiks vairāki šīm tēmām veltīti notikumi. Apgāds “Zvaigzne ABC” sniegs ieskatu jaunākajās veselīgam uzturam veltītajās grāmatās, savukārt apgāds “Jumava” aicinās kopā ar Inesi Ziņģīti un profesoru Anatoliju Danilānu parunāt par garu un veselīgu mūžu un veidiem, kā to sasniegt grāmatas “Speķītim nav ne vainas” prezentācijā. Tāpat izstādes apmeklētāji būs aicināti piedalīties žurnālista un grāmatu autora Jura Lorenca sarunā ar ārstu Pēteri Kļavu par, viņaprāt, gudrajām grāmatām, to nozīmību katra cilvēka izaugsmē un popularitāti lasītāju vidū pašlaik.

Tāpat ikviens varēs uzzināt daudz interesanta par skaistas rakstīšanas mākslu jeb kaligrāfiju, kā arī pats pavingrināt roku kaligrāfiskā rakstīšanā. Kaligrāfu grupa savā stendā apmeklētāju klātbūtnē veidos uzrakstus, tekstus un vārdus. Būs aplūkojami grupas dalībnieku darbu paraugi, seno meistaru darbu reprodukcijas, mācību grāmatas, darbarīki, papīri un krāsas.

Papīra darbnīcā “Cronquist” būs iespēja vērot papīra pagatavošanas procesu, kā arī visi interesenti paši varēs piedalīties papīra virsmas dekorēšanā. Papīrs tiks pagatavots no papīra masas, kas izgatavota no džinsu biksēm, palagiem un lina auduma. Katram būs iespēja izmēģināt dažādas papīra virsmas dekorēšanas tehnikas, piemēram, izmantojot auklu, augus, piejaukumus papīra masā arī gleznošanu ar pigmentētu papīra masu.

Turpinot iepriekšējos gados aizsākto un apmeklētāju atsaucību guvušo tradīciju, izstādē darbosies Grāmatu maiņas punkts, kas ikvienam grāmatu mīļotājam palīdzēs atrast sen kārotu grāmatu, uz Grāmatu maiņas punktu atnesot jau izlasītas vai sev vairs nevajadzīgas grāmatas.

Izstādē piedalīsies izdevniecības un grāmatu apgādi, kā arī grāmattirgotāji un ar grāmatniecību saistīti uzņēmumi. Daudzveidīgu grāmatu klāstu par īpaši draudzīgām izstādes cenām piedāvās tādas Latvijas izdevniecības kā “Atēna”, “Avots”, “Dienas Grāmata”, “Jāņa Rozes apgāds”, karšu veikals “Jāņa sēta”, “Jumava”, “Kontinents”, “Latvijas Grāmata”, “Lauku Avīze”, “Liels un mazs”, “Madris”, “Mansards”, “Nacionālais Apgāds”, “Neputns”, “Nordik”, “Pētergailis”, “RaKa”, “Zinātne”, “Zvaigzne ABC” un citas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+