×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
11. jūlijs, 2016
Drukāt

Traģiski: Brīvdienās no ūdenstilpnēm izcelti trīs noslīkuši cilvēki

Foto: LETAFoto: LETA

Aizvadītajās brīvdienās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 99 izsaukumus – 40 uz ugunsgrēku dzēšanu un 46 uz glābšanas darbiem, bet 13 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpnēm izcēla trīs noslīkušus cilvēkus. Sestdien no rīta glābēji no Liepājas kanāla izcēla apmēram 40 gadus vecu noslīkušu vīrieti, kuru nodeva Valsts policijas darbiniekiem. Savukārt sestdienas vakarā neilgi pirms plkst. 21.00 glābēji saņēma izsaukumu uz Inčukalna novada Vangažiem, kur Vangažu ezerā pirms kāda laika bija iegājis peldēties vīrietis, bet laukā nebija iznācis.

Ūdenslīdēji pārmeklēja ūdenstilpni un 20 metrus no krasta četru metru dziļumā atrada apmēram 30 gadus vecu noslīkušu vīrieti, kuru nodeva Valsts policijas darbiniekiem. Savukārt svētdienas vakarā pēc plkst. 21.00 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Zīriņu ielu Jēkabpilī, kur Radžu ūdenskrātuvē slīka cilvēks. Ierodoties notikuma vietā, slīkstošais vīrietis vairs neatradās virs ūdens. Pārmeklējot ūdenskrātuvi ar laivu un glābšanas dēli, glābēji atrada apmēram 58 gadus vecu noslīkušu vīrieti, kuru nogādāja krastā un nodeva NMPD mediķiem, kas konstatēja vīrieša nāvi.

Naktī no sestdienas uz svētdienu plkst. 00.45 VUGD saņēma izsaukumu uz Engures novada Lapmežciema pagastu, kur dega divstāvu neapsaimniekota ēka. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg otrā stāva siena un jumts 40m2 platībā. Veicot ugunsgrēka likvidācijas darbus, kājas traumu guva ugunsdzēsējs glābējs, kurš pēc Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķu apskates varēja turpināt darbu. Plkst. 3.37 ugunsgrēks tika likvidēts.

Savukārt svētdienas vakarā plkst. 20.38 tika saņemts izsaukums uz Hāpsalas ielu Rīgā, kur dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka piecstāvu dzīvojamās mājā ar atklātu liesmu deg trešā stāva dzīvoklis 20m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no degošā dzīvokļa izglāba apmēram 70 gadus vecu sievieti, kura bija saindējusies ar degšanas produktiem un tika hospitalizēta. Plkst. 21.13 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, skaidas, sausā zāle, elektroinstalācijas vadi, sega, labības rugāji, zaru kaudzes, uz dzīvojamās mājas balkona iekurinātā grilā esošā malka, garāžas vārti, piecas vieglās automašīnas, siltumnīca, šķūnis, divas pirtis, neapsaimniekota ēka, jaunceltnes jumts, jaunbūve un četros gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās palīgā vairākiem nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem – sestdien Rēzeknes novada Ilzeskalna pagastā ligzdā tika iecelts no tās izkritis stārķēns, Babītes novada Babītes pagastā atbrīvota tūju dzīvžogā iesprūdusi stirna, Tukumā atbrīvots konteinerā iekritis putns un Rīgā atbrīvots loga vērtnē iestrēdzis kaķis, savukārt svētdien Ventspilī atbrīvota piecstāvu dzīvojamās mājas ventilācijas šahtā iesprūdusi vārna, Dobeles novada Auru pagastā atbrīvota vienstāvu dzīvojamās mājas pažobelē iesprūdusi cauna, Mārupē atbrīvots dzīvojamās mājas piektā stāva jumta karnīzē auklā sapinies putns, bet Rīgā un Olaines novada Olaines pagastā no kokiem nocelti kaķi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+