×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. maijs, 2015
Drukāt

“Traktordienā 2015” atgādinās par elektrodrošību

Foto: LETAFoto: LETA

Lai atgādinātu elektrodrošības pamatnoteikumus un to nozīmi ikdienā, AS “Sadales tīkls” sestdien, 16. maijā, piedalīsies fonda “Latvijas lauksaimniecības attīstībai” un Zemkopības ministrijas organizētajā “Traktordienā 2015”, informē “Sadales tīkla” pārstāvji.

“Traktordiena 2015” norisināsies Bauskas novada Dāviņu pagastā, lai gan pieaugušajiem, īpaši lauksaimniecības nozares pārstāvjiem, gan bērniem izskaidrotu, cik svarīga un nepieciešama, bet reizē arī bīstama var būt elektrība.

Nepamanot un aizskarot gaisvadu elektrolīnijas un balstus, saimniecisko darbu veicēji ik gadu gūst dzīvībai bīstamas elektrotraumas. Pieaugušie neapdomīgi izmanto mājsaimniecībās pieejamās elektroierīces. Savas nezināšanas un ziņkārības dēļ cieš arī bērni.

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja uzzināt visus elektrodrošības pamatnoteikumus, tostarp Aizsargjoslu likumā noteiktos ierobežojumus, kas aizliedz elektrolīniju tuvumā strādāt ar mašīnām un mehānismiem, kuru augstums, mērot no zemes virsmas, pārsniedz 4,5 metrus.

Vēl pasākumā varēs iepazīties ar elektromontiera profesiju, apskatīt operatīvās izbraukumu brigādes automašīnu un ekipējumu, kā arī saņemt papildu informāciju par uzņēmuma sniegtajiem pakalpojumiem.

Savukārt bērni tiks iesaistīti izglītojošu uzdevumu risināšanā un elektrodrošības spēlēs, lai iemācītos atpazīt brīdinošās zīmes pie elektroietaisēm un novērtēt bīstamas situācijas, pasargājot sevi un apkārtējos no nelaimes.

“Traktordiena 2015” pasākuma mērķis ir veicināt Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstību, apvienot un veicināt uzņēmēju, valsts, nevalstisko organizāciju, lauksaimniecības izglītības iestāžu, lauksaimniecības nozaru speciālistu un lauksaimnieku sadarbību un parādīt to, kas šodien lauksaimniecībā ir modernākais, profesionālākais un aktuālākais tehnoloģijās un dalībnieku piedāvājumos.

AS “Sadales tīkls” ir elektrotīkla uzturētājs un attīstītājs Latvijā, kas nodrošina elektroenerģijas piegādi vairāk nekā vienam miljonam klientu objektu visā Latvijas teritorijā. Elektroenerģijas sadales elektrolīniju kopgarums ir gandrīz 95 000 kilometri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+