Pasaulē

Trampam Dienvidkorejā cienās ar ribiņām un 360 gadus vecu sojas mērci 16

Foto – Shutterstock.com

ASV prezidentam Donaldam Trampam vizītē Dienvidkorejā oficiālajās vakariņās otrdien tiks pasniegtas liellopu ribas ar 360 gadus vecu sojas mērci, paziņojusi Dienvidkorejas prezidenta kanceleja.

Mērce tika pagatavota tālajā 1657.gadā, kad piedzima viens no ASV Neatkarības deklarācijas parakstītājiem un ASV pamatlicējiem Bendžamins Franklins.

Fermentēti produkti, tostarp sojas mērce, ir būtiska Dienvidkorejas virtuves sastāvdaļa, un slavenu meistaru darinātām sojas mērcēm, kas fermentētas gadiem ilgi, cena sasniedz vairākus desmitus tūkstošus eiro litrā.

Kādā pārtikas izstādē 2012.gadā tika piedāvāts iegādāties iegādāties pirms 459 gadiem pagatavotu sojas mērci, kuras cena bija 100 miljoni Dienvidkorejas vonu (apmēram 78 000 eiro).
Trampa ēdienkartē iekļauta arī grilēta jūras mēle, kas esot ASV prezidenta iecienītākā zivs, un garneles, kas nozvejotas Japāņu jūrā netālu no Liankūra salām, uz kurām pretendē gan Dienvidkoreja, gan Japāna. Tāpēc Dienvidkorejas mediji tās dēvē par “garnelēm ar diplomātisku zemtekstu”.

“Ēdienkarte satur ēdienus, kam ir vietēja, tradicionāla garša, kas varētu atbilst ASV valsts galvas gaumei,” ziņu aģentūrai “Yonhap” atklāja kāda amatpersona.

Savukārt Japānā Trampam tika pasniegta amerikāņu stilā ieturēta maltīte. Pāris stundas pēc Trampa ierašanās viņš kopā ar Japānas premjerministru Sindzo Abi iebaudīja čīzburgerus ar kečupu, bet banketa galvenais ēdiens bija steiks.

Jau vēstīts, ka ar Japānas apmeklējumu sākās Trampa vizīte vairākās Āzijas valstīs. Tās gaitā viņš pašlaik apmeklē Dienvidkoreju, bet pēc tam dosies uz Ķīnu, Vjetnamu un Filipīnām.

LA.lv