Pasaulē
Citur

Tramps anulē bijušā CIP direktora Džona Brenana drošības pielaidi0

Foto – AFP/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps anulējis bijušajam Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) direktoram Džonam Brenanam pielaidi valsts noslēpumiem, trešdien paziņojis Baltais nams.

“Vēsturiski bijušajiem izlūkdienestu un tiesībsargājošo iestāžu aģentūru vadītājiem ir atļauts saglabāt piekļuvi slepenai informācijai (..), lai viņi var konsultēties ar saviem pēctečiem amatā,” norādīts Trampa paziņojumā, kurā teikts, ka pašreiz jebkurus potenciālos ieguvumus no šādām konsultācijām atsver risks, ko rada Brenana “ekscentriskā rīcība un uzvedība”.

Pēc jūlijā notikušā Trampa un Krievijas prezidenta samita Brenans, kurš vadīja CIP ASV prezidenta Baraka Obamas prezidentūru laikā, salīdzināja Trampa rīcību ar valsts nodevību.

Tramps paziņoja, ka apsver drošības pielaides anulēšanu arī bijušajam ASV nacionālās izlūkošanas direktoram Džeimsam Kleperam, bijušajam Federālā Izmeklēšanas biroja (FIB) direktoram Džeimsam Komijam, bijušajam CIP direktoram Maiklam Haidenam un bijušajai ASV ģenerālprokurora vietas izpildītājai Salijai Jeitsai, kā arī bijušajai Obamas padomniecei nacionālās drošības jautājumos Sjūzenai Raisai.

LA.lv