Pasaulē

Tramps sazvanīsies ar Putinu 16

Foto – AFP/LETA

ASV prezidentam Donaldam Trampam un Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam nedēļas nogalē paredzēta telefonsaruna, vēsta telekanāli CNN un NBC, atsaucoties uz kādu jaunās administrācijas amatpersonu.

Baltais nams apstiprināja, ka šāda telefonsaruna ir plānota, un paziņoja, ka Tramps sestdien sazvanīsies arī ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli un Francijas prezidentu Fransuā Olandu.
CNN ziņo, ka telefonsarunu ar Kremļa saimnieku, kas abu līderu vidū būs pirmā kopš Trampa stāšanās amatā, apstiprinājis arī Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

Tramps ar Putinu sazvanījās novembrī pēc ASV prezidenta vēlēšanām un telefonsarunā nonāca pie kopīga secinājuma, ka nepieciešams piestrādāt pie attiecību normalizēšanas, paziņoja Kremlis.
Pirms inaugurācijas Tramps pauda cerības uzlabot Vašingtonas un Maskavas attiecības, kas sasniegušas zemāko punktu kopš Aukstā kara beigām. Vašingtona ir apsūdzējusi Krieviju par centieniem ietekmēt ASV vēlēšanas.

Tramps gan janvārī atzina, ka nav pārliecināts, vai pēc viņa stāšanās amatā ASV būs labas attiecības ar Krieviju.

“Es nezinu, vai es labi satikšu ar Putinu,” viņš sacīja.

“Ja Putinam patīk Tramps, es to uzskatu par ieguvumu, nevis zaudējumu, jo mums ir briesmīgas attiecības ar Krieviju,” paziņoja Tramps.

Tikmēr piektdien viņš Baltajā namā uzņem Lielbritānijas premjerministri Terēzu Meju, lai apspriestu tirdzniecības saites pēc “Breksita” un dotu jaunu impulsu “īpašajām attiecībām” abu valstu starpā.

LA.lv