Sports
Citi sporta veidi

Treniņu arēnā Londonā gāžoties metāla stienim bojā iet AAE paraolimpietis 16

foto: twitter.com

Traģiskā negadījumā treniņa laikā otrdien Londonā gājis bojā paraolimpiskais sportists Abdula Hajajei no Apvienotajiem Arābu Emirātiem (AAE), kurš gatavojās startam pasaules čempionātā vieglatlētikā paraolimpiešiem.

Negadījums notika Londonā esošā Ņūhemas atpūtas centrā, kad 36 gadus vecajam sportistam treniņu arēnā uzgāzās metāla stienis. Uz notikuma vietu nekavējoties tika izsaukti mediķi, taču viņi konstatēja sportista nāvi.

Hajajei bija plānojis startēt Londonā gaidāmajā pasaules čempionātā vieglatlētikā paraolimpiešiem. Viņam bija paredzēts starts F34 medicīnas grupā diska mešanā, lodes grūšanā un šķēpa mešanā.

Bojā gājušais sportists 2015.gadā pasaules čempionātā vieglatlētikā paraolimpiešiem ieņēma piekto vietu diska mešanā F34 grupā, bija astotais lodes grūšanā, bet pērn Riodežaneiro paraolimpiskajās spēlēs viņš bija sestais šķēpmešanā un septītais lodes grūšanā.

Pasaules čempionāts vieglatlētikā paraolimpiešiem Londonā sāksies piektdien. Sacensībās plāno startēt arī pieci Latvijas atlēti – titulētais Aigars Apinis, kurš ir četrkārtējs paraolimpiskais čempions, kā arī pērn Riodežaneiro par paraolimpisko čempioni kļuvusī Diāna Dadzīte, tāpat Ingrīda Priede, Edgars Bergs un Dmitrijs Silovs.

Augustā Londonā norisināsies arī pasaules čempionāts vieglatlētikā.

LA.lv