Latvijā
Sabiedrība

Trešdien uguns laupījusi divu cilvēku dzīvības 16

Foto – LETA

Aizvadītajā diennaktī ugunsgrēkos gājuši bojā divi cilvēki, bet vēl viens cietis, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā operatīvā informācija.
Trešdien ugunsdzēsēji kopumā saņēmuši 33 izsaukumus – dzēsti 16 ugunsgrēki, veikti 13 glābšanas darbi, bet četri izsaukumi izrādījušies maldinoši. Bojā gājuši cilvēki Limbažu novada Vidrižu pagastā un Dagdas novada Andrupenes pagastā.

Plkst. 10.49 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Limbažu novada Vidrižu pagastu, kur bija redzami dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg divstāvu dzīvojamā māja 240m2 platībā un tās daļai iebrucis jumts, griesti un koka konstrukcijas. Ugunsgrēkā gāja bojā viens cilvēks. Plkst. 19.51 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 14.07 VUGD saņēma izsaukumu uz Dagdas novada Andrupenes pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies vienstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg dzīvojamā māja 80m2 platībā un tai ir iebrucis jumts. Ugunsgrēkā gāja bojā viens cilvēks. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 17.37.

Vakar plkst. 21.59 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Tērauda ielu Liepājā, kur divstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ēkas otrā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas 3m2 platībā. No piedūmotās mājas ugunsdzēsēji glābēji izglāba divus cilvēkus, no kuriem viens bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMPD) mediķiem. Pirms VUGD ierašanās no mājas evakuējās seši cilvēki. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 23.03.

Plkst. 22.50 VUGD saņēma izsaukumu uz Priekules novada Kalētu pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies fermā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg fermas ēka 300m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no fermas tika evakuēti 20 mājlopi. Ugunsgrēkā sadega viens mājlops un cieta viens. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts plkst. 6.05.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sadzīves mantas, durvju paklājiņš, sešas vieglās automašīnas, šķūnis, neapsaimniekota ēka, dzīvojamā māja, sodrēji divu ēku dūmvados un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Palīdzot nelaimē nonākušiem cilvēkiem, vakar ugunsdzēsēji glābēji Jelgavas novada Līvbērzes pagastā pāri grāvim pārcēla cilvēku, kurš bija guvis kājas traumu un nodeva NMPD.

Palīdzot bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušiem dzīvniekiem, vakar ugunsdzēsēji glābēji Dārziņu ielā Rīgā atbrīvoja žogā iesprūdušu suni, bet Lidoņu ielā Rīgā no koka nocēla kaķi.

LA.lv