×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. jūlijs, 2013
Drukāt

Triatlonists Siliņš laika apstākļu dēļ pārtrauc peldējumu uz Roņu salu

foto - LETAfoto - LETA

Latvijas triatlonists Ingus Siliņš otrdien laika apstākļu dēļ pārtrauca peldējumu no Kolkas raga uz Roņu salu, aģentūru LETA informēja SIA “AB promo” pārstāvis Sandis Lao-Lodiņš.

Peldējums tika pārtraukts pēc nopeldētiem aptuveni 6,5 kilometriem, ko Siliņš pieveica apmēram divās stundās. “Sākotnēji nekas neliecināja, ka laikapstākļi varētu traucēt peldējumam, taču pēc divām stundām tie izmainījās un drošības apsvērumu dēļ nevarējām pieļaut, ka peldējums tiek turpināts,” izteicās Latvijas Pludmales glābēju asociācijas valdes loceklis Pēteris Pētersons.

Lai Siliņš veiksmīgi veiktu 38 kilometrus garo peldējumu, neieciešams pareizs viļņu un vēja virziens, kā arī straume, taču šie laika apstākļi izmainījās.

“Cilvēks nekad nebūs stiprāks par jūru. Es cīnījos, taču šoreiz neizdevās,” atklāja Siliņš. “Pēc laika prognozes šī bija labākā diena nedēļā, taču vējš mainījās un kļuva pārāk spēcīgs, kā arī viļņi bija par lielu. Mana ģimene un gaidāmais bērns ir pirmajā vietā, nevēlos riskēt un viņus sāpināt.”

Peldējums no Kolkas raga uz Roņu salu bija plānots laika posmā no 15.jūlija līdz 19.jūlijam, bet vēl nav zināms, vai Siliņš mēģinājumu atkārtos.

Nedaudz vairāk kā 38 kilometrus garo distanci Siliņš bija plānojis nopeldēt 16 stundās. Latvijas vēsturē līdz šim neviens nav peldējis tik lielu attālumu atklātā jūrā.

Šobrīd 31 gadu vecais ventspilnieks Siliņš 13 gadus dienējis Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) un jau trešo sezonu pārstāv Latvijas “Ironman.lv” komandu. Ar terminu “ironman” apzīmē triatlona sacensību distanci, kurā dalībnieki peld 3,8 kilometrus, 180 kilometrus brauc ar velosipēdu un pēc tam skrien maratonu – 42 kilometrus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+