×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. jūlijs, 2015
Drukāt

Trīs Osokini pie klavierēm – unikāls koncerts Dzintaros

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien, 28. jūlijā plkst. 19 Dzintaru koncertzālē pirmo reizi uz vienas skatuves satiksies visi trīs Osokinu dinastijas klavieru virtuozi – Latvijas pianisma leģenda Sergejs Osokins un viņa dēli – pasaules nozīmīgāko pianistu konkursu laureāts Andrejs Osokins un Georgijs Osokins, kurš ar savu izsmalcināto muzikalitāti ir fascinējis klausītājus visā Eiropā, vēsta rīkotāji.

Visus trīs Osokinu dzimtas pianistus vieno nemitīga tieksme pēc aizvien jauniem atklājumiem mūzikā.

Pirms mēneša Starptautiskā Frederika Šopēna konkursa Ķīnā uzvarētājs Georgijs Osokins pārsteidza arī Latvijas klausītājus savā pirmajā solokoncertā Lielajā Ģildē. Šoruden tiks izdots viņa debijas albums, bet līdz tam – koncerti Vācijā, Francijā, Itālijā un Polijā.

Šis gads bijis panākumiem bagāts arī viņa brālim Andrejam Osokinam – nupat ieguvis prestižo Starptautiskā Pianisma foruma klausītāju apbalvojumu Frankfurtē, viņš ir uzaicināts piedalīties slavenajā Pētera Čaikovska konkursā, kur līdz šim laureātu vidū bijuši tādas slavenības kā Vens Klaiberns, Mihails Pļetņevs, Vladimirs Aškenazi un Gidons Krēmers.

Savukārt Latvijas Lielās mūzikas balvas ieguvēja Sergeja Osokina pēdējā laika nozīmīgāko projektu vidū ir sadarbība ar Latvijas Radio kori, diriģentu Sigvardu Kļavu un Jaunā Rīgas teātra aktieri Kasparu Znotiņu uzvedumā “Vēstules. Klusās dziesmas”, koncerti un meistarklases Skandināvijā, turpinot apmācīt arī Latvijas izcilākos jaunos pianistus Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā.

3 X PIANO koncerta programma radīta, lai atklātu tik krāšņo un daudzveidīgo klaviermūzikas pasauli. Kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri solisti izpildīs divas klavierkoncertu virsotnes – vareno Čaikovska 1.klavierkoncertu un izsmalcināto Friderika Šopēna 1.klavierkoncertu. Turpinājumā klausītāji varēs izbaudīt Johana Sebastiāna Baha, Morisa Ravēla un Sergeja Rahmaņinova šedevrus divām un trim klavierēm, kā arī īpaši šim koncertam veidotu muzikālu pārsteigumu.

Koncertu vadīs Agnese Zeltiņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+