Laukos
Dārzeņi un augļi

Trūcīgajiem mācīs sēņot, konservēt un saglabāt ražu ziemai0

Foto-best-recepti

Latvijas Samariešu apvienības Eiropas paku izdales punktos vasarā un rudens sākumā būs iespēja iegūt zināšanas par sēņošanu, drošību mežā, ražas novākšanu dārzā, dārzeņu un augu apstrādi un saglabāšanu ziemai, portālu laukos.lv informēja apvienībā.

Šāds pasākums plānots, lai atvieglotu trūcīgo cilvēku situāciju un iedrošinātu pašu spēkiem uzlabot savu ikdienu.

Plānots, ka pirmā nodarbība notiks 27.jūlijā Madlienā, Ogres novada izdales punktā “Zālītes”, un tajā tiks apgūtas kulinārijas iemaņas.

Turpat Madlienā notiks vēl arī sekojošas apmācības: 1.augustā – dabas augu uzglabāšana un pielietojums ikdienā veselīga dzīvesveida veicināšanā; 5.septembrī – rudens ražas novākšana, dārza sagatavošana ziemai; 12.septembrī – sēņošana, drošība mežā, praktiski padomi, kā piesargāties no ērcēm.

Viļānu novada izdales punktā “Saulstariņi”, Liepu iela 2b, 2.augustā notiks nodarbība par sēņu un ogu konservēšanu, bet 3.septembrī – par tomātu, gurķu un kabaču konservēšanu.

Plānotajām aktivitātēm jāpiesakās Latvijas Samariešu apvienības Eiropas paku izdales punktos.

Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām atbalsta mērķis ir mazināt nabadzības ļaunākās formas, sniedzot nefinansiālu palīdzību vistrūcīgākajām personām. Ar fonda atbalstu paredzēts mazināt vistrūcīgāko iedzīvotāju nenodrošinātību ar pārtiku, mājsaimniecībām ar bērniem arī materiālo nenodrošinātību. Vairāk par EAFVP sniegto atbalstu un aktivitātēm – www.atbalstapakas.lv

Biedrība “Latvijas Samariešu apvienība” ir viena no lielākajām nevalstiskajām organizācijām. Samariešu apvienība ir sertificēta kā daudzu sociālo pakalpojumu sniedzējs, ārstniecības un izglītības iestāde. Tā piedāvā sociālus, medicīniskus un apmācības pakalpojumus, kas klientiem ir pieejami gan ar pašvaldību vai darba devēju līdzdalību, gan arī individuāli.

LA.lv