×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. novembris, 2012
Drukāt

Tukumā rīkos Imanta Ziedoņa apaļajai jubilejai veltītu festivālu

Foto-LETAFoto-LETA

Nākamgad latviešu dzejniekam, publicistam un epifāniju autoram Imantam Ziedonim apritēs 80 gadi, un apaļajai jubilejai par godu Tukumā norisināsies iestudējumu festivāls “Ziedoņa pieskāriens”.

Festivāls iecerēts nākamā gada maijā, un tajā aicināti piedalīties Latvijas amatierteātri, teātru studijas, skolu teātri, bērnu un jauniešu teātri, kuru repertuārā ir izrādes, dramatizējumi un literārie uzvedumi, kas veidoti, izmantojot Ziedoņa darbus, liecina Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra informācija.

Festivāla “Ziedoņa pieskāriens” mērķis ir iepazīstināt skatītājus ar labākajiem un interesantākajiem Ziedoņa darbu iestudējumiem. Tāpat festivāla rīkotāji vēlas gan veidot kontaktus starp amatierteātriem, teātru studijām, skolu teātriem, bērnu un jauniešu teātriem, gan arī vēlas veicināt šo teātru turpmāku attīstību un māksliniecisko kvalitāti.

Ar festivālu paredzēts arī veicināt sabiedrības interesi par Ziedoņa darbu iestudējumu daudzveidību un radošo pieeju to realizācijā.

Latvijas amatierteātri, teātru studijas, skolu teātri, bērnu un jauniešu teātri, kuru repertuārā ir izrādes, dramatizējumi un literārie uzvedumi, kas veidoti, izmantojot Ziedoņa darbus, aicināti savu dalību festivālam pieteikt līdz nākamā gada februārim.

Festivāla iestudējumus vērtēs profesionāla ekspertu žūrija, piešķirot izrādēm un iestudējumiem nominācijas un festivāla balvas. Iestudējumi tiks vērtēti trīs grupās, novērtējot amatierteātru un teātru studiju izrādes, atsevišķā grupā tiks vērtētas skolu teātru, bērnu un jauniešu teātru izrādes, kā arī citā grupā – literārie iestudējumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+