Latvijā
Vēsture

Foto: Turaidā atver jaunu ekspozīciju par latviešu zemniekiem0


Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne iepazīstina ar izstādi “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. PIlsonis”.
Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne iepazīstina ar izstādi “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. PIlsonis”.
Foto: Paula Čurkste / LETA

Šā gada maijā ar jaunu nozīmīgu ekspozīciju tiek papildināts Turaidas muzejrezervāta piedāvājums – 4. maijā Turaidas muižas atjaunotajā klaušinieku mājā tiek atvērta ekspozīcija “Ceļā uz Latvijas valsti: Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis”.

Jaunā ekspozīcija vēstīs par vairāk nekā 100 gadus ilgu vēstures posmu no dzimtbūšanas atcelšanas Vidzemē 1819. gadā līdz Latvijas Republikas Agrārās reformas likuma pieņemšanai 1920. gadā.

Ekspozīcija ir muzeja pētnieciskā un krājuma daudzu gadu darba rezultāts.

Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne: “Turaidas atjaunotā klaušinieku māja kopā ar ekspozīciju ir piemineklis latviešu zemniekam, kurš ar darbu, apņēmību, neatlaidību un savas zemes mīlestību rada pamatu izglītotai un kulturālai nācijai.”

Muzejrezervāta jaunās ekspozīcijas “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis” apskatei tiek noteikta atsevišķa ieejas maksa atbilstoši katrai apmeklētāju mērķgrupai, ņemot vērā ar muzeja pakalpojumu sniegšanu saistītās faktiskās izmaksas.

Skolēniem dažādu vecumu mērķgrupām (1.-4. klasei, 5. – 9. klasei un 10. – 12. klasei) tiek piedāvātas trīs jaunas muzeja izglītojošās programmas, kas izstrādātas, pamatojoties uz jaunās ekspozīcijas tematiku un kurās ar daudzveidīgām metodēm, informācijas tehnoloģiju un multimediju palīdzību interaktīvā veidā tiek rosināta interese par Latvijas vēsturi un nodrošināta muzeja krājuma un pētniecības darba pieejamība.

Iepazīstina ar izstādi "Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. PIlsonis."

LA.lv