×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
24. novembris, 2015
Drukāt

Uz Sīrijas robežas notriec Krievijas iznīcinātāju (+Video) (6)

ekrānuzņēmums/twitterekrānuzņēmums/twitter

Turcijas gaisa spēki uz Sīrijas robežas notriekuši Krievijas kara lidmašīnu pēc tās gaisa telpas pārkāpšanas, vēsta Turcijas mediji un amatpersonas.

Krievijas Aizsardzības ministrija paziņojusi, ka pie Sīrijas un Turcijas robežas notriekts Krievijas iznīcinātājs “Su-24”. Krievija uzsver, ka lidmašīna nav pārkāpusi Turcijas robežu un tā notriekta no zemes 6000 metru augstumā.

Kā pavēstīja Turcijas Ģenerālštābs, Turcijas iznīcinātāji “F-16” atklāja uguni uz reaktīvo lidmašīnu pēc brīdinājumu izteikšanas, ka tā pārkāpj Turcijas gaisa telpu.

“24.novembrī ap plkst.9.20 neatpazīta lidmašīna Hatajas reģionā piecu minūšu laikā saņēma desmit brīdinājumus, taču, neskatoties uz to, pārkāpa Turcijas gaisa telpu. Reaģēšanas noteikumu ietvaros divi mūsu “F-16″, kas veica tajā reģionā patrulēšanu, izrādīja šai lidmašīnai pretestību,” teikts Ģenerālštāba paziņojumā.

Mediju izplatītā video redzams, kā lidmašīna uzliesmo gaisā un degoša nogāžas Sīrijas robežas pusē.

Turcijas mediji ziņo, ka divi lidmašīnas piloti katapultējušies, šo informāciju apstiprinājusi arī Krievija.

Tikmēr Turcijas telekanāls “CNN-Turk” ziņo, ka vienu pilotu Sīrijā sagūstījuši turkmēņu nemiernieki, kas karo pret prezidenta Bašara al Asada režīmu un kurus atbalsta Ankara. Pagājušajā nedēļā uz Turcijas Ārlietu ministriju tika izsaukts Krievijas vēstnieks, Ankarai šādi reaģējot uz to, ka Krievijas kara aviācijas lidmašīnas veikušas turkmēņu pozīciju bombardēšanu Sīrijas teritorijā.

Turcijas premjerministrs Ahmets Davutoglu uzdevis Ārlietu ministrijai veikt konsultācijas ar ANO, NATO un ieinteresētajām pusēm par situāciju uz Sīrijas robežas.

Trešdien Turcijā bija paredzēts vizītē ierasties Krievijas ārlietu ministram Sergejam Lavrovam, lai mēģinātu nogludināt attiecības un rastu vienotu pozīciju miera panākšanai Sīrijā. Turcijas Ārlietu ministrijas amatpersona pavēstīja, ka Lavrova vizīte notiks, kā plānots. “Programmā izmaiņu nav,” sacīja amatpersona.

Pēc Krievijas uzlidojumu sākšanās nemiernieku pozīcijām Sīrijā 30.septembrī tās lidmašīnas vairākkārt ielidojušas Turcijas gaisa telpā, kā arī izsekojušas Turcijas iznīcinātājus “F-16”. Turcijas gaisa spēki oktobrī notrieca Krievijā ražotu bezpilota lidaparātu, taču Maskava noliedza tā piederību tās bruņotajiem spēkiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Dīvains virsraksts. Notriec vai nu Sīrijas vai nu Turcijas gaisa telpā. Ja nav skaidrs tad nevajag rakstīt vispār. Vai vismaz Virsrakstam būtu jābūt apmēram šādam. Notriec Krievijas kara aviācijas lidmašīnu, jo Su-24 nav iznīcinātājs, bet gan frontes bumbvedējs.

 2. ar ko turcija uzskatāmi parāda ka karo ar islāma valsti tikai mutiski. realitātē to atbalstot kā vien var, gan naftu pērk, gan no uzlidojumiem cenšas pasargāt….

 3. Izrādās, ka nabaga krieveļi visas robežas tomēr pārkāpt nevar.. kaut kur var atrauties arī pa muti.

  • video gan liecina ka Atbildēt

   lidmašīna neko nepārkāpj jo nokrīt praktiski vertikāli zemē un ir sīrijas robežpusē nevis turcijā.

   • Lidmašīna nav ābols, kura nokrīt no ābeles! Lidmašīna lido milzīgā ātrumā, itīpaši iznīcinātāji un sprādziena gadījumā, viņu atliekas pēc INERCES aizlido uz entiem, entiem km tālumā! tas ka notrieca šo iznīcinātāju, ļoti labi!

  • ura! re, bet te, tur gar Latviju lidinās, krievu iznīcināti, kā s… mušas! turki jau būtu notriekuši entās lidmašīnas, virs Latvijas robežas. Krievi domā, ka viņi ir Viss varenie un kur grib tur ielido! Protams tik ātri iznīcinātāji dažās sekundēs nolido entos km. Un ja viņš ir gandrīz uz/virs robežas, vai pilnīgi blakus, tad dažās sekundes, viņš jau ir pārkāpis citas valsts robežu! Bet krieviem viss po. Un ja aiziet bojā 2-4-6 krievu karavīru, Lavrovam pie kājas!

Draugiem Facebook Twitter Google+