×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
5. jūnijs, 2014
Drukāt

Turlais: Rīgas Pašvaldības policija peldsezonai gatava

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas Pašvaldības policija (RPP), tostarp Drošības un ūdens un civilās aizsardzības pārvalde (DŪCAP), ir gatava peldsezonai, pēc jaunatklātas peldvietas Rumbulā apmeklējuma ir pārliecināts Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais.

Turlais norādīja, ka DŪCAP strādā ar nepieciešamo tehniku apgādāti augsti kvalificēti speciālisti, kuri var veikt visus uzdevumus, kas saistīti ar drošības un sabiedriskās kārtības uzturēšanu pilsētas pludmalēs, sākoties peldsezonai.

“Lai noturētu darbā labākos speciālistus, nākamajā komitejas sēdē aktualizēsim jautājumu par viņu atalgojumu, kas ir neadekvāti zems. Lai pilnveidotu aprīkojumu, lemsim par līdzekļu piešķiršanu skaļruņiem un starmešiem,” sacīja D.Turlais. “Mēs daudz prasām no mūsu policijas, taču, redzot tās darbinieku godprātīgo, profesionālo darbu, redzot reālu atdevi no ieguldītajiem līdzekļiem, gādāsim, lai policija arī turpmāk justu domes atbalstu.”

Pasākuma laikā RPP priekšnieka vietnieka p.i. Andrejs Aronovs un DŪCAP priekšnieka p.i. Sergejs Ruzanovs informēja par pārvaldes darbinieku sagatavošanu, viņu pienākumiem, darba apjomu un apstākļiem. Notika arī cilvēka glābšanas, transportēšanas un atdzīvināšanas paraugdemonstrējumi.

Pārvaldes darbiniekus apmāca starptautiskos sertifikātus ieguvušie instruktori, specifisko mācību ilgums ir 80 stundas, kam seko eksāmens un turpmākā iemaņu pilnveide. Īpaši kursi paredzēti ūdenslīdējiem, kuri spēj pildīt savus pienākumus līdz pat 80 metru dziļumā.

Līdztekus glābšanas staciju darbam, Rīgas akvatorijā patrulē RPP laivas un kuteri, savukārt ūdenstilpju malas pārrauga sauszemes patruļas. Cieša sadarbība uz ūdens ir izveidojusies ar Ostas policiju, Krasta apsardzes dienestu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un Kapteiņu dienestu.

Rīgas administratīvajā teritorijā ir sešas pašvaldības peldvietas – Vakarbuļļu pludmale, Daugavgrīvas pludmale, Vecāķu pludmale, Bābelītes ezers, peldvieta “Lucavsala” un peldvieta “Rumbula”. Kopš 2003. gada pilsētas peldvietās nav noslīcis neviens cilvēks, pērn tika izglābti septiņi slīcēji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+