Mobilā versija
+7.1°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
5. jūnijs, 2014
Drukāt

Turlais: Rīgas Pašvaldības policija peldsezonai gatava

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas Pašvaldības policija (RPP), tostarp Drošības un ūdens un civilās aizsardzības pārvalde (DŪCAP), ir gatava peldsezonai, pēc jaunatklātas peldvietas Rumbulā apmeklējuma ir pārliecināts Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais.

Turlais norādīja, ka DŪCAP strādā ar nepieciešamo tehniku apgādāti augsti kvalificēti speciālisti, kuri var veikt visus uzdevumus, kas saistīti ar drošības un sabiedriskās kārtības uzturēšanu pilsētas pludmalēs, sākoties peldsezonai.

“Lai noturētu darbā labākos speciālistus, nākamajā komitejas sēdē aktualizēsim jautājumu par viņu atalgojumu, kas ir neadekvāti zems. Lai pilnveidotu aprīkojumu, lemsim par līdzekļu piešķiršanu skaļruņiem un starmešiem,” sacīja D.Turlais. “Mēs daudz prasām no mūsu policijas, taču, redzot tās darbinieku godprātīgo, profesionālo darbu, redzot reālu atdevi no ieguldītajiem līdzekļiem, gādāsim, lai policija arī turpmāk justu domes atbalstu.”

Pasākuma laikā RPP priekšnieka vietnieka p.i. Andrejs Aronovs un DŪCAP priekšnieka p.i. Sergejs Ruzanovs informēja par pārvaldes darbinieku sagatavošanu, viņu pienākumiem, darba apjomu un apstākļiem. Notika arī cilvēka glābšanas, transportēšanas un atdzīvināšanas paraugdemonstrējumi.

Pārvaldes darbiniekus apmāca starptautiskos sertifikātus ieguvušie instruktori, specifisko mācību ilgums ir 80 stundas, kam seko eksāmens un turpmākā iemaņu pilnveide. Īpaši kursi paredzēti ūdenslīdējiem, kuri spēj pildīt savus pienākumus līdz pat 80 metru dziļumā.

Līdztekus glābšanas staciju darbam, Rīgas akvatorijā patrulē RPP laivas un kuteri, savukārt ūdenstilpju malas pārrauga sauszemes patruļas. Cieša sadarbība uz ūdens ir izveidojusies ar Ostas policiju, Krasta apsardzes dienestu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un Kapteiņu dienestu.

Rīgas administratīvajā teritorijā ir sešas pašvaldības peldvietas – Vakarbuļļu pludmale, Daugavgrīvas pludmale, Vecāķu pludmale, Bābelītes ezers, peldvieta “Lucavsala” un peldvieta “Rumbula”. Kopš 2003. gada pilsētas peldvietās nav noslīcis neviens cilvēks, pērn tika izglābti septiņi slīcēji.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+