Uncategorized

TV: Izraēla ved sarunas ar “Hamas” par Gazas blokādes mīkstināšanu 0

Foto-LETA/AFP

Izraēla ved netiešas sarunas ar palestīniešu grupējumu “Hamas” par islāmistu kontrolētās Gazas joslas blokādes mīkstināšanu, piektdien paziņoja televīzijas kanāls “Channel 2”.

Sarunas turpinoties jau “vairākas nedēļas” un tajās piedaloties Izraēlas armijas virsnieki. Tomēr abas puses sazinoties tikai ar ēģiptiešu starpniecību, vēsta privātais televīzijas kanāls.

Sarunas notiekot, pamatojoties uz vienošanos par pamieru, kas tika noslēgta pagājušā gada novembrī.

Sarunu gaitā tiekot apspriesta Rafahas robežpārejas punkta atvēršana uz Gazas joslas robežas ar Ēģipti, lai palestīniešu anklāvā varētu nogādāt celtniecības materiālus no Kataras. Tiekot runāts arī par Gazā ražoto lauksaimniecības produktu transportēšanu uz Izraēlu.

Tajā pašā laikā “Hamas” pārstāvis piektdien noliedza, ka pēdējo divu nedēļu laikā būtu notikušas kādas sarunas. Vienlaikus viņš tomēr atzina, ka iepriekš esot notikušas konsultācijas ar ēģiptiešiem par pamiera noteikumu izpildi.

Izraēla ierobežoja importa kravu nonākšanu Gazas joslā 2006.gadā, kad palestīniešu kaujinieki sagrāba par ķīlnieku izraēliešu karavīru Gilatu Šalitu.

Gadu vēlāk, kad Gazas joslu savās rokās sagrāba “Hamas”, padzenot palestīniešu pašpārvaldes prezidenta Mahmuda Abasa vadītās sekulārās kustības “Fatah” kontrolētos drošības spēkus, blokāde tika pastiprināta.

Tomēr pagājušā gada decembrī Izraēla paziņoja, ka atļaus ievest Gazā celtniecības materiālus privātu objektu būvniecībai.

LA.lv