×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
11. maijs, 2014
Drukāt

TV3: Rēzeknē likvidēs pašvaldības policiju (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Rēzeknē tiks likvidēta pašvaldības policija, un TV3 raidījums “Nekā personīga” 11.maijā vēstīja, ka tas noticis pēc pilsētas mēra strīda ar pašvaldības policijas priekšnieku.

Pašvaldība lēmumu pamato ar audita rezultātiem. Negatīvi šādu lēmumu komentēja Iekšlietu ministrijā, jo tas apgrūtina Valsts policijas resursu plānošanu ilgtermiņā.

Raidījums ziņoja, ka pašvaldības policijas priekšnieks Aivars Stalidzāns no amata tika atbrīvots 2012.gadā. Viņš vērsās tiesā, un šā gada sākumā Augstākā tiesa lika Rēzeknes domei viņu amatā atjaunot.

Pēc tiesas lēmuma policijā veikts audits, kas atklājis nelietderīgu rīcību ar formastērpiem, likumam neatbilstoši izmaksātas algas un nepietiekošu policistu fizisko sagatavotību. Pamatojoties uz audita ziņojumu, pilsētas dome 28.martā nolēma pašvaldības policiju likvidēt, jo tik slikti strādājošu struktūru neesot iemesla uzturēt.

Pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs (“Saskaņas centrs”) apgalvo, ka neesot bijis cita risinājuma, jo policija esot strādājusi tik slikti, ka darbu uzlabot neesot bijis iespējams.

“Es uzskatu, ka… arī deputāti tāpat piekrīt, ka ir arī citi līdzekļi, kā var nodrošināt to pašu, bet ar mazākiem tēriņiem,” komentēja mērs. Viņš minēja videonovērošanas sistēmu attīstību un informācijas nodošanu tālāk Valsts policijai, lai tā reaģētu, bet publiskiem pasākumiem iespējams piesaistīt apsardzes firmu.

Iekšlietu ministrijā komentēja, ka Valsts policijas resursi pilsētā ir ieplānoti, rēķinoties ar pašvaldības policijas atbalstu, tagad būšot jāprasa papildus līdzekļi valsts budžetā. Ministrs Rihards Kozlovskis (Reformu partija) uzskata, ka ir bezatbildīgi policistus aizstāt ar kamerām un apsardzes darbiniekiem, jo kārtības uzturēšana ir valsts un arī pašvaldību likumā ierakstīta funkcija. Turklāt apsardzes darbiniekiem nav tādu pilnvaru kā policistiem.

“Valsts policija būs spiesta strādāt tādā kā pastiprinātā režīmā, es domāju, ka daudz grūtāka tā situācija būs. Sanāk tā haotiski. Ja pēkšņi pēc kāda laika viņi izdomās, ka vajag dibināt atkal? Nav stabilitātes tādā ilgtermiņa plānošanā,” komentēja ministrs.

Iekšlietu ministrija plāno rosināt izmaiņas likumā, lai būtu iespējams plānot, kad pašvaldībai būs vai nebūs savas policijas, lai tā pakļautos Valsts policijai un lai būtu precīzi nosacījumi, ko dara valsts un ko pašvaldības policists.

“Nekā personīga” Rēzeknē veica nelielu eksperimentu, kas atklāja nelegālā alkohola tirdzniecības problēmu pilsētā. 250 metrus no pilsētas domes žurnālistiem izdevās par diviem eiro kādā dzīvoklī brīvi nopirkt puslitru “kandžas”. Jāzina tikai parole – “Vai Larisa mājās?”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. nezinu,kā Rēzeknē,Rīga viņi reāli naudu tik iekasē,tapat Vidzemes Jūrmalā,tur viņiem gan degviela,gan laika pietiek,lai izbraukātu un saliktu lapeles,īpaši vasarā Lilastē.Cilvēkiem tā nav kur palikt,nav kur piebraukt pie jūras visās iespējamajās vietās zīme apstāties aizliegts.Jautājums viens,kur mums tiem kuriem nav to īpašumu pie jūras,upes ezeriem,kur mums palikt?
    Manā skatījumā tādus pašvadniekus jālikvidē,diedelnieki vie ir!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+