Dabā
Laika ziņas

Ūdens līmenis Daugavā sasniedzis augstāko atzīmi kopš marta 0

Foto – Austra Helēna Žaggere/LETA

Ūdens līmenis Daugavā pakāpies līdz augstākajai atzīmei kopš 2017.gada marta, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Kopš Ziemassvētkiem ūdens līmenis pie Jēkabpils kāpis par metru, pie Daugavpils – teju par diviem metriem, savukārt Baltkrievijas pierobežā – par divarpus metriem.

Salīdzinot ar 2017.gada pavasara palu maksimālo atzīmi, ūdens līmenis Krāslavas novadā patlaban ir 70 centimetru zemāks, bet pie Jēkabpils – divus metrus zemāks.

Tuvākajās dienās Daugavā prognozēts tālāks ūdens līmeņa kāpums, taču tas kļūs lēnāks. Nav gaidāma Daugavas iziešana no krastiem.

Saskaņā ar AS “Augstsprieguma tīkls” datiem, pateicoties lielajam ūdens daudzumam Daugavā, šajās dienās Latvija saražo vairāk elektroenerģijas nekā patērē.

Lielākajā daļā upju ūdens līmenis pazeminās.

Lēna ūdens līmeņa paaugstināšanās turpinās Misā, kur saglabājas augstākais ūdens līmenis kopš 2013.gada pavasara paliem.

Kopš augusta applūdušas Aiviekstes palienes. Pie Lubānas ūdens līmenis pēdējās desmit dienās kāpis par 60 centimetriem, bet tas par 75 centimetriem atpaliek no septembrī sasniegtā maksimuma.

Sagaidāms, ka nākamajā nedēļā Latvijā būs pārsvarā sauss laiks un neliels sals, ūdenstilpes pamazām aizsals un ūdens līmenis kritīsies, vien atsevišķos upju posmos iespējamas svārstības vižņu dēļ.

LA.lv