×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
4. aprīlis, 2012
Drukāt

Ugunsdzēsēji aicina Lieldienās atpūsties ar ģimeni, nevis dedzināt kūlu

kula2

Tuvojoties Lieldienām, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina cilvēkus būt saprātīgiem, atpūsties kopā ar ģimeni, nepiemirstot par savu un apkārtējo cilvēku drošību, un nededzināt kūlu, aģentūrai BNS pavēstīja VUGD pārstāve Inga Vetere.

Viņa norādīja, ka ik dienu tiek reģistrēti vairāki desmiti kūlas ugunsgrēku.

“Ikgadējā statistika liecina, ka vislielākais reģistrēto kūlas ugunsgrēku skaits ir tieši brīvdienās, tādēļ VUGD aicina Lieldienas izmantot, lai atpūstos kopā ar ģimeni, sakoptu savas saimniecības un priecātos par pavasari, nevis, dedzinot kūlu, postītu dabu,” sacīja Vetere.

Viņa atgādināja, ka par kūlas dedzināšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 200 līdz 500 latiem vai piemēro administratīvo arestu uz laiku līdz 15 diennaktīm. Sodu var piemērot gan policija, gan VUGD inspektori.

“Tiem, kuri vēlas nedaudz padedzināt kūlu, jāatceras, ka šis sods pienākas neatkarīgi no tā, vai vēlaties nodedzināt kūlu plašā laukā vai tikai pāris kvadrātmetrus nenopļautā grāvmalītē,” uzsvēra Vetere.

Tā kā daudzi vēlēsies atpūsties pie dabas, VUGD arī aicina cilvēkus kurināt ugunskurus tikai vietās, kur tas ir atļauts, izvēloties vietu tā, lai tuvumā nebūtu sausās zāles vai koku, kas var aizdegties. Ugunskura vietu sagatavo, aprokot apkārt zemi vai apliekot akmeņus, lai tā būtu ierobežota. Pirms došanās prom jāatceras, ka ugunskurs ir jānodzēš, lai, uzpūšot stiprākam vējam, tas neuzliesmotu no jauna.

Dienests arī atgādināja, ka uz daudzstāvu māju balkoniem un lodžijām nav atļauts izmantot grilus, jo tas nav ugunsdroši. VUGD arī minēja, ka dārzos un privātmājās grils jānovieto drošā attālumā no ēkas, lai, uzpūšot stiprākam vējam, dzirksteles nevar izraisīt ugunsgrēku. Grila iededzināšanu nevajadzētu uzticēt bērniem, jo pat pieaugušo klātbūtnē viņiem to darīt var būt bīstami.

Tiem, kuri brīvdienās ieplānojuši braucienus ar laivām, VUGD atgādina, ka pirms nodarbošanās ar kādu no ūdens sporta veidiem, braukšanas ar laivu, kuteri vai kādu citu peldlīdzekli, jāuzvelk glābšanas veste. Ja bērns dodas līdzi izbraukumā ar laivu vai plostu, obligāti jāvelk drošības veste, jo tā vislabāk pasargā, ja mazais iekrīt ūdenī. Taču peldlīdzekļos nevajag izmantot drošības jostas, lai bērns nepārkristu pāri malai, jo, ja laiva apgāzīsies, bērns atradīsies zem ūdens.

VUGD arī aicina atcerēties par bērnu drošību. Bērniem svētki vienmēr šķiet īpašāki un nozīmīgāki nekā pieaugušajiem, un nereti viņiem arī šķiet, ka var darīt to, ko ikdienā nedrīkstētu. Ja atpūšamies pie ūdens krātuvēm, kurinām ugunskurus vai grilus, jāatceras, ka mazie atpūtnieki vienmēr jāpatur redzes lokā, uzmanot, vai viņi nav izdomājuši kādu bīstamu nodarbošanos.

Nedēļas nogalē Latvijā un citur pasaulē svinēs Lieldienas, ko pavada četras oficiālās brīvdienas no 6. līdz 9.aprīlim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+