Latvijā
Novados

Ugunsgrēkā vienstāvu mājā Ķekavas pagastā cietis ugunsdzēsējs0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Edijs Pālens

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 25.marta plkst. 6.30 līdz 26.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 60 izsaukumus, no kuriem 33 bija uz ugunsgrēku dzēšanu, to starp 18 uz kūlas ugunsgrēkiem, 19 uz glābšanas darbiem, bet astoņi izsaukumi bija maldinoši, tā šorīt portālam “La.lv” pavēstīja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas pārstāve Inta Palkavniece.

Vakardien plkst. 16.35 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Ķekavas novada Ķekavas pagastu, kur bija redzamas liesmas. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg vienstāvu dzīvojamā ēka un tai klāt piebūvēta saimniecības ēka. Pēc gandrīz trīs stundu ilga darba, ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās šī paaugstinātas bīstamības ugunsgrēka izplatību ierobežot un no liesmām nosargāt blakus esošo ēku. Veicot ugunsgrēka dzēšanas darbus, cieta viens ugunsdzēsējs glābējs. Plkst. 00.42 ugunsgrēks tika pilnībā likvidēts un tā degšanas platība bija 200m2.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, kūla, sadzīves mantas, riepas, malka, sodrēji četru ēku dūmvados, mēbeles, četras vieglās automašīnas, dārza māja, garāža, saimniecības ēka un celtniecības vagons.

Saistītie raksti

VUGD aizvadītajā diennaktī dzēsa 18 kūlas ugunsgrēkus, kuru kopējā degšanas platība bija vairāk nekā 20 hektāri. Visvairāk kūlas ugunsgrēku reģistrēts Latgalē, kur dzēsti 12 kūlas ugunsgrēki. Šogad kopumā reģistrēti jau 253 kūlas ugunsgrēki, kuros nodeguši vairāki simti hektāru Latvijas zemes. VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un administratīvi sodāma rīcība, kā arī tā var apdraudēt cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, un rada būtisku kaitējumu dabai!

Jau ziņots, ka vakardien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Ludzā, kur kādā dzīvojamā mājā bija iemaldījusies čūska – ugunsdzēsēji glābēji to notvēra un vēlāk palaida brīvībā dabā.

LA.lv